Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

Prokremliskā aktīviste Kreile tiesas sēdē komunicē tikai krievu valodā

© Unsplash

Prokremliskā aktīviste Jeļena Kreile tiesas sēdē, kurā iztiesā krimināllietu par Krievijas simbolikas un citu karu slavinošu simbolu izvietošanu viņas dzīvesvietas logos, izmantojusi tulka palīdzību no krievu uz latviešu valodu, tiesas sēdē komunicējot tikai krievu valodā.

Šodien tiesa turpināja skatīt Kreiles krimināllietu. Pati Kreile tiesas sēdē piedalījās attālināti videokonferences režīmā no Iļģuciema cietuma, jo nesen kādā citā kriminālprocesā viņa tika apcietināta.

Klātienē uz tiesas sēdi bija ieradies lietas prokurors, kā arī Kreiles aizstāve un tulks, kurš nodrošināja tulka pakalpojumus Kreilei.

Sēdes sākumā apsūdzētās aizstāve tiesai paziņoja, ka Kreile nav iepazinusies ar pie lietas materiāliem pievienoto pierādījumu - audio materiālu, jo pēc iepriekšējās tiesas sēdes viņa tika apcienāta. Prokurore norādīja, ka audio ierakstu varētu atskaņot tiesas sēdē, lai nekavētu lietas gaitu, bet Kreiles aizstāve šādu piedāvājumu noraidīja, jo Kreile nevarot uzreiz uztvert uzklausīto informāciju.

Tiesa lēma, ka audio ieraksts tiks nosūtīts uz Iļģuciema cietumu, kurā tiks nodrošināts, lai Kreile iepazītos ar to.

Šodienas tiesas sēdes liecināt tika aicināta Valsts policijas (VP) darbiniece, kura pērnā gada martā sastādīja ziņojumu, kā arī piedalījās kratīšanā Kreiles dzīvoklī. Pati Kreile norādīja, ka pērn viņas dzīvoklī veiktas četras kratīšanas.

Uz nākamo tiesas sēdi liecināt aicināti vēl divi VP darbinieki, kā arī sagaidāms, ka Kreile sniegs liecību. Paredzēts, ka tiesas sēde notiks 16.maijā plkst.13.

Jau vēstīts, ka sieviete apsūdzēta par to, ka publiski slavināja un attaisnoja Krievijas veiktos noziegumus pret mieru un kara noziegumus Ukrainā, kā arī PSRS īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara noziegumu izdarīšanu Latvijā, aģentūru LETA informēja prokuratūrā.