"Eiropols" atklāj starptautisku krāpšanas shēmu; iesaistīta arī Latvija

© pexels.com

Eiropas valstu policija kopīgā operācijā aizturējusi deviņas personas, kas tiek turētas aizdomās par dalību vērienīgā krāpšanas shēmā, kurā, solot lielu peļņu no medicīnā izmantojamās marihuānas audzēšanas, apkrāpti vairāk nekā 180 000 investoru, piektdien paziņojusi Eiropas Savienības (ES) tiesībaizsardzības aģentūra "Eiropols".

Reidos Eiropā un Dominikānas Republikā ceturtdien piedalījās aptuveni 400 likumsargi. Operācija bija vērsta pret krāpšanas shēmu "JuicyFields".

Policija aizturēja aizdomās turamos Lielbritānijā, Vācijā, Itālijā, Latvijā, Spānijā un Dominikānas Republikā, kur tika aizturēts viens no galvenajiem aizdomās turamajiem.

"Saskaņā ar tiesu aplēsēm kopējie zaudējumi, kas radušies viltus investīciju rezultātā reklamētajā kaņepju audzēšanas pūļa finansējuma platformā, sasniedz 645 miljonus eiro," paziņoja "Eiropols".

"JuicyFields" laikā no 2020. līdz 2022.gadam vilināja klientus ieguldīt tikai 50 eiro, lai iegādātos kaņepju augu tiešsaistē tā dēvētajās "e-audzēšanas iespējās". Tīmekļa vietne apgalvoja, ka savieno investorus ar medicīnisko kaņepju ražotājiem, solot gada peļņu 100% vai vairāk, un sākotnējiem ieguldītājiem tika izmaksāta divkārša ieguldījuma summa, atklāja "Eiropols".

"Šo finansiālo ieguvumu motivēti, daudzi ieguldītāji paaugstināja likmes un maksāja simtiem, tūkstošiem vai daudzos gadījumos pat desmitiem tūkstošu eiro," norādīja policijas aģentūra.

"Platforma šķita uzticama, jo tā bija ne tikai pārstāvēta digitālajā vidē, bet arī uzturēja uzticamas legālas uzņēmējdarbības struktūras tēlu ar fiziskiem birojiem, personālu un pārstāvniecību kaņepju nozares pasākumos," skaidroja "Eiropols".

Taču 2022.gada jūlijā "JuicyFields" pēkšņi pārtrauca darboties, iesaldējot naudas izņemšanu. Policija saņēma daudz ziņojumu par krāpšanu, un veica sarežģītu koordinētu izmeklēšanu, iesaistot dažādu Eiropas valstu aģentūras.

Policijas operācijā ceturtdien tika konfiscēta arī skaidra naudu, luksusa transportlīdzekļi, mākslas darbi un citi luksusa priekšmeti, kā arī iesaldēti miljoniem eiro bankas kontos un kriptovalūtās.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais