No pirmdienas Latvijā daudzviet varēs braukt ar vairāk nekā 100 km/h lielu ātrumu

© Dmitrijs Suļžics/MN

No šodienas atsevišķos Vidzemes šosejas (A2) un Bauskas šosejas Ķekavas apvedceļa (A7) posmos tiks palielināts maksimālais atļautais ātrums, informē VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Vidzemes šosejas posmā no Langstiņiem līdz Siguldai, kur darbojas mainīgās elektroniskās ceļa zīmes, maksimālais atļautais braukšanas ātrums labvēlīgos apstākļos būs 110 kilometri stundā (km/h). Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā, remontdarbu, ceļu satiksme negadījumu vai citu traucējumu dēļ maksimālais braukšanas ātrums var mainīties.

Savukārt Ķekavas apvedceļa posmā no Krogsila līdz Rīgas apvedceļam (A5) beidzot pilnvērtīgi sāks darboties valdības jau janvārī pieņemtie Ceļu satiksmes noteikumu grozījumi, kas attiecas uz ātrgaitas ceļiem.

Atļautais braukšanas ātrums uz ceļa, kas apzīmēts ar ātrgaitas ceļa zīmi, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, ir 120 km/h, bet autobusiem - 110 km/h.

Vienlaikus šos posmus aizliegts izmantot transportlīdzekļiem, kas nevar braukt ar lielāku ātrumu par 60 km/h, traktortehnikai, mopēdiem, elektroskrejriteņiem, velosipēdistiem un gājējiem.

Ķekavas apvedceļa posmos no Rīgas robežas līdz Krogsilam un no Rīgas apvedceļa (A5) līdz Ģuģiem maksimālais atļautais ātrums gan aizvien būs 90 km/h.

No 1. maija maksimālo atļauto braukšanas ātrumu līdz 110 km/h plānots palielināt uz Jūrmalas šosejas, bet līdz 100 km/h - Daugavpils šosejas (A6) posmā no Salaspils līdz Ikšķilei, Kokneses šosejas (P80) posmā no Ogresgala līdz Koknesei un Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jaunolainei.

Uz Tallinas šosejas (A1) vasaras periodā maksimālais braukšanas ātrums šogad vairs palielināts netiks, jo pērn ceļu satiksmes negadījumu skaits uz tās pieauga par 58%.

Latvijā

Bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumi Latvijā netiek nodrošināti vienlīdzīgi pilsētās un reģionos visā Latvijā, secinājusi Veselības ministrija (VM) Ministru kabineta atbildes vēstules projektā Tiesībsargam par bērnu paliatīvās aprūpes normatīvo regulējumu.

Svarīgākais