Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā

NA prasīs kultūras ministres demisiju

© Oksana Džadana/F64

Opozīcijā esošā Nacionālā apvienība (NA) prasīs kultūras ministres Agneses Loginas (P) demisiju.

Bijušais kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) aģentūrai LETA pauda, ka rosinās parlamentu izteikt neuzticību Loginai par pausto "gatavību atteikties pildīt Saeimas lēmumus".

Pērnā gada septembrī Saeima apstiprināja jaunu Nacionālās drošības koncepciju. Tajā noteikts, ka no 2026.gada 1.janvāra sabiedrisko mediju veidotajam saturam jābūt tikai latviešu valodā un valodās, kas ir piederīgas Eiropas kultūrtelpai.

Toreiz kultūras ministre norādīja, ka konceptuāli redz lomu sabiedriskajam medijam krievu valodā, taču jautājums ir par detaļām, termiņiem un iespējamiem pārejas posmiem. Loginas ieskatā, sabiedriskie mediji svešvalodā ir veids, kā sniegt atsevišķai sabiedrības daļai objektīvu, pārbaudītu informāciju, kas ir īpaši būtiski laikā, kad svešvalodā ir plaši pieejama neobjektīvas, dezinformējoša rakstura ziņas no agresorvalsts.

"Nav pat svarīgi, vai tā ir Nacionālās drošības koncepcija vai kas cits, tas ir Saeimas pieņemts lēmums, kas jebkuram ministram ir jāpilda. Publiskā telpā paust apņemšanos, ka nepildīs - tādam ministram īpaši šajā drošības situācijā būtu jādemisionē," uzskata Puntulis.

Vaicāts, vai demisijas pieprasījums ir arī saistīts ar Kultūras ministrijas ieceri pārdot "Stūra māju", Puntulis pieļāva, ka NA Loginai par to varētu rosināt atsevišķu demisijas pieprasījumu.

NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars paziņojumā medijiem apgalvo, ka kultūras ministre, izsakot apņemšanos nepildīt Nacionālās drošības koncepcijā noteikto, apšauba ne vien pašu koncepciju, bet arī to institūciju kompetenci, kas atbild par valsts drošību. "Nav pieļaujams, ka tiek ignorēts drošības risku izvērtējums un apdraudēta informatīvā telpa, īpaši esošajā drošības situācijā," pauž Dzintars.

NA ieskatā, kultūras ministres attieksme nav savienojama ar profesionālu un veiksmīgu mediju telpas attīstību valstī, kas ir viens no būtiskākajiem aspektiem vienotas informatīvās telpas nodrošināšanā.