Otrdiena, 30.aprīlis

redeem Liāna, Lilija

arrow_right_alt Latvijā

SEPLP konstatē, ka pastiprinās vardarbīga attieksme pret žurnālistiem

© Pixabay

Pēdējos gados ir ievērojami pastiprinājusies vardarbīga attieksme pret sabiedrisko mediju un citu kvalitatīvu mediju žurnālistiem, tā aģentūrai LETA pauda Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) pārstāvji, komentējot Latvijas Radio aicinājumu pievērst sabiedrības uzmanību vārda brīvības un mediju neatkarības apdraudējumam.

"Ir ļoti satraucoši dzirdēt, ka sabiedrisko mediju darbinieki uzskata, ka samazinās viņu vārda brīvības un redakcionālās neatkarības robežas. Nevar noliegt, ka pēdējos gados ir ievērojami pastiprinājusies vardarbīga attieksme pret sabiedrisko mediju un citu kvalitatīvu mediju žurnālistiem, kas neizbēgami ietekmē viņu spēju veikt savu darbu. Šāda attieksme, ko attiecībā pret sevi ir izjutuši arī SEPLP locekļi, ir absolūti nepieņemama," uzsver SEPLP.

SEPLP norāda, ka Latvijas Radio Redakcionālās padomes vēstuli uztver ar vislielāko nopietnību.

Mediju uzraugs atgādina, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā definētie sabiedrisko mediju pamatprincipi noteic, ka sabiedriskie mediji ir brīvi no politiskas, ekonomiskas, atsevišķu interešu grupu un citādas iejaukšanās to darbībā, un ka valsts nodrošina sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu neatkarību.

Šo principu ievērošana vienmēr ir bijusi un būs SEPLP galvenais uzdevums, kas prasa attiecīgu izpratni plašākā sabiedrībā, tai skaitā politiķu un lēmumu pieņēmēju vidū. "Pie tā ir jāturpina strādāt, ne tikai publiski diskutējot, bet arī pieņemot attiecīgus lēmumus," uzskata SEPLP pārstāvji.

Komentējot Latvijas Radio kritiku par mediju "pārregulēšanu un pārkontrolēšanu", mediju uzraugs piekrīt tam, ka Latvijas sabiedrisko mediju darbības regulējums šobrīd ir viens no stingrākajiem Eiropā.

SEPLP norāda, ka viens no viņu uzdevumiem ir sakārtot šo sistēmu, ieviešot un nostiprinot svarīgākos atskaites punktus, kā sabiedriskā labuma vērtēšanas metodoloģija, vienlaikus atsakoties no nevajadzīgām birokrātiskām procedūrām. "Esam jau daudz paveikuši šajā jomā, bet priekšā vēl ne mazums darāmā," norāda mediju uzrauga pārstāvji.