Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā

Cik tālu no dzīvojamām mājām drīkst izmantot pesticīdus? Saeima meklē kompromisus

© pixabay.com

Saeimas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisija otrdien, 9.aprīlī, turpinās strādāt pie aizlieguma noteikšanas lietot pesticīdus dzīvojamo māju tuvumā.

Apakškomisija iepriekš atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) kompromisa priekšlikumu noteikt aizliegumu lietot pesticīdus līdz 25 metru rādiusā ap dzīvojamām mājām.

VARAM priekšlikums paredz noteikt aizliegumu, ja mājas īpašnieks būs deklarējis to Lauku atbalsta dienesta elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, un tas stātos spēkā attiecībā uz lauksamniecības zemi, kas vēl nav apstrādāta nākamā gada ražas iegūšanai.

Deputāts Ingmārs Līdaka (AS) iepriekš sēdē vaicāja, vai tika izsvērts alternatīvs attālums, kas "būtu godīgāks pret lauku iedzīvotājiem". Politiķa ieskatā, piemēram, 50 metri būtu labāks variants. Arī deputāte Skaidrīte Ābrama (P) piekrita paustajam, sakot, ka 25 metri ir ļoti tuvu mājām.

VARAM pārstāve sacīja, ka par šo jautājumu darba grupā bija plašas diskusijas, par ko joprojām nav kopīgas vienošanās. 25 metri ir ministrijas piedāvātais kompromiss.

Līdaka sacīja, ka normālā lauku sētā mājas pamati atrodas vismaz 25 metrus no saimniecības ēku tālākā pamata. "Tas ir kā gandrīz iebraukt pagalmā," izteicās politiķis.

Apakškomisija nolēma turpināt strādāt pie priekšlikumu izstrādes.