Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā

Bauska aicina uz vienu riktīgu vimbu copi un dzīves svinēšanu

© MN

Tradicionālajos "Vimbu svētkos" Bauskā būs vimbu cope un daudzveidīga svētku programma, aģentūru LETA informēja Bauskas Kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete.

Sestdien, 20.aprīlī, Mūsas upes labajā krastā, Krasta ielā pie Bauskas stadiona notiks jau sestie "Vimbu svētki".

Jau no plkst.7.30 svētku dienu uzsāks Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki, kuru reģistrācija sacensībām notiks svētku dienā pirms starta. Lai reģistrētos, dalībniekiem līdzi jāņem derīga makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte, kā arī personu apliecinošs dokuments. Sadarbībā ar Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrību Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki uz vietas varēs saņemt vienas dienas bezmaksas licenci vimbu copei, lai katram no upes būtu iespēja izvilināt astoņas vimbas. Ar Labas gribas makšķerēšanas sacensību nolikumu dalībnieki var iepazīties vietnē "ej.uz/vs-sacensibas-2024".

Loms turpat uz vietas tiek sagatavots, kūpināts un pret ziedojumu nodots apmeklētājiem baudīšanai. Arī šogad vimbas pēc speciāli Bauskai izstrādātas receptūras kopā ar palīgiem no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības gatavos pavārs Atis Zgirskis, bet līdz ar saullēktu mobilās kūpinātavas darbinās kūpinātava "Abas".

Biedrība "Laiks Jauniešiem" vimbas talonu aicinās iemainīt pret ziedojumu, taču par to saņemto talonu savukārt būs iespējams apmainīt pret svaigi kūpinātu vimbu. Visi iegūtie līdzekļi tiks izmantoti kara Ukrainā cietušo atbalstam.

Mūsas upes krastā citi svētku svinētāji varēs baudīt plašu svētku programmu no plkst.11. Notiks Latvijā pazīstamu mūziķu uzstāšanās, izzinošas aktivitātes par ūdeņiem, radošas nodarbes, kā arī mājražotāju un amatnieku tirdziņš un citas nodarbes. Plkst.11.30 jaunākos apmeklētājus ar koncertprogrammu "Drošības festivāls" iedrošinās mūziķis Arturs Gruzdiņš un vokālā studija "Knīpas un Knauķi", atgādinot bērniem un vecākiem par uzmanību dažādās dzīves situācijās. Plkst.13.30 uz svētku skatuves kāps muzikālā apvienība "Gapoljeri", bet plkst.15:20 svētku dienu noslēgs nostalģiskā popa grupa "Kautkaili".

Visu dienu īpašu mūzikas izlasi uz vinila platēm atskaņos DJ Uldis Rudaks, bet pasākuma runas vīra stafeti šogad pārņems raidījumu "Literatūre" un "Kultūras rondo" vadītājs un dabas draugs Gustavs Terzens.

Šogad "Vimbu svētku" dabas aizsardzības programma pievērsīsies ūdens piesārņojuma tēmai. Valsts zinātniskā institūta "BIOR" pētnieki apmeklētājiem pastāstīs, kāpēc ir nepieciešama zivju resursu pētniecība, aizsardzība un papildināšana upēs un ezeros, un aprunāsies par citām saistošām tēmām.

Kopā ar Pasaules Dabas Fondu interesenti varēs zīmēt upes, pārbaudīt savas zināšanas ūdeņu viktorīnā un spēles formātā kļūt par upju atbrīvotājiem. Projekts "LIFE GoodWater IP" ar dažādām spēlēm iepazīstinās ar Latvijas ūdeņu kvalitāti un sniegs informāciju par ūdens kvalitātes uzlabošanu, kā arī pastāstīs par dabas vērtībām un procesiem gan ūdens tuvumā, gan mežā.

"Makšķerēšanas kartes" un "Mana Cope" radošā komanda ar izglītojoši izklaidējošām aktivitātēm stāstīs un rādīs, kas jāievēro, dodoties pie ūdeņiem ar makšķeri rokās. Dabas un ilggadējais "Vimbu svētku" draugs Kārlis Goldmanis arī šoreiz bērnus un jauniešus vedīs izzinošā ekspedīcijā, ļaujot ielūkoties Mūsas upes zemūdens bagātībās.

Pasākumā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļa atgādinās par drošu atpūtu pie un uz ūdens, kā arī parādīs, ar kādu aprīkojumu glābēji steidzas palīgā nelaimē nokļuvušajiem. Savukārt Zemessardzes 53. kājnieku bataljons gan piedāvās apskatīt savu tehniku, gan arī aicinās pārbaudīt savus spēkus dažādās aktivitātēs.

Svētku mākslas telpā apmeklētājus gaidīs mākslinieces Maija Lauriņa-Rimicāne un Laura Matilde Ikerte, kuras apmeklētājiem piedāvās apgūt marmorēšanas tehniku, noķerot un iemūžinot ūdens viļņošanās sajūtu. Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja izgatavot atslēgu piekariņus un apsveikumu kartītes.

Jaunākos pavasara svinētājus uz pasaku lasījumiem par delfīnu Delfu un skudriņu Kāpēcīti ciemos aicinās pasaku studija "Gardegunis", bet pasākuma aģentūra "Smaidu darbnīca" ikvienam iemācīs, kā prieku pārvērst lielos ziepju burbuļos. Savukārt biedrība "Laiks Jauniešiem" svētku programmu papildinās ar Jauniešu iespēju telti, kurā būs iespēja uzzināt par projektiem, pasākumiem un citām līdzdalības iespējām Latvijā un Eiropā. Tāpat kopā ar atsaucīgajiem jauniešiem interesenti varēs piedalīties nozīmīšu darbnīcā, izveidojot nozīmīti ar paša zīmētu dizainu.