Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā

Virza iniciatīvu par zobārstniecības pakalpojumu līdzfinansēšanu no valsts budžeta

© pixabay.com

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija sēdē trešdien, 10.aprīlī, vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par valsts līdzfinansējumu zobārstniecībai.

Iniciatīvas autors Gundars Ūdris aicina atzīt zobārstniecību par jomu, kurā ir iespējams un nepieciešams valsts atbalsts arī personām, kuras jau sasniegušas 18 gadu vecumu.

Ūdra ieskatā, ir nepieciešams izveidot valsts līdzfinansējuma "pamata komplektu", nosakot pakalpojumus, kas tajā ietilpst, un limitu līdzfinansēto apmeklējumu skaitam. Iniciatīvas autors uzskata, ka nepieciešama arī atbalsta mērķa grupu noteikšana.

''Sākot vismaz ar maznodrošinātām personām, lai gan šī problēma burtiski ir kā zobu sāpes visplašākajai sabiedrībai,'' norāda Ūdris.

Tāpat esot jānosaka mehānisms, kā šādam līdzfinansējumam pieteikties un kurš speciālists konkrētā pakalpojuma nepieciešamību izvērtē. Iniciatīvas autors pieļauj, ka būtu jāmaina Ministru kabineta noteikumi.

''Pašlaik doma vien par nepieciešamību saņemt zobārstniecības pakalpojumus biedē. Zinot pakalpojumu cenas, iedzīvotāji gadiem ilgi atliek zobārsta apmeklējumu. Tas situācijas pasliktina un veicina ar zobu veselību saistīto problēmu attīstību līdz pat antibiotiku lietošanai un zobu zaudēšanai, kas arī nebūt nav bezmaksas process,'' skaidro Ūdris.