Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā

Latvijas Universitāte studiju procesā sāks izmantot mākslīgo intelektu

© Dmitrijs Suļžics/MN

Latvijas Universitāte (LU) ir izstrādājusi un ieviesīs vadlīnijas mākslīgā intelekta izmantošanai studiju procesā, aģentūru LETA informēja universitāte.

Vadlīnijas palīdzēs LU darbiniekiem un studējošajiem jēgpilni izmantot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas studijās un pētniecībā. Vienlaikus tiks nospraustas "skaidras robežas", cik daudz un kādos gadījumos mākslīgā intelekta izmantošana ir pieļaujama.

Vadlīnijas veicina izpratni par atbildīgu, godprātīgu un radošu mākslīgā intelekta rīku izmantošanu studiju procesā, kā arī ar mākslīgā intelekta rīkiem saistītajiem ētiskajiem aspektiem.

LU rektors Gundars Bērziņš pauž, ka universitātēm ir vadošā loma gan mākslīgā intelekta regulējuma, gan labās prakses nostiprināšanā. Mākslīgā intelekta regulējumā būtiski noteikt drošu, pārredzamu, izsekojamu un nediskriminējošu mākslīgā intelekta lietojumu.

Izstrādātais ceļvedis papildinās jau spēkā esošos noteikumus par akadēmisko godīgumu LU un LU Akadēmiskās ētikas kodeksu, kā arī citus saistošos normatīvus.