Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Latvijā

CSDD līdz 2. aprīlim reģistrēti vairāk nekā 8000 elektroskrejriteņi

© pexels.com

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) līdz otrdienai 2.aprīlim, bija reģistrējusi kopumā 8330 elektroskrejriteņu, saka CSDD pārstāvji.

Tostarp reģistrēti 2489 nomas elektroskrejriteņi, bet 5841 elektroskrejriteni reģistrējušas privātpersonas.

CSDD norādīja, ka marta pēdējā nedēļa bija ļoti aktīva reģistrācijas jomā, kā arī joprojām notiek aktīva reģistrācija un reģistrēto elektroskrejriteņu skaits ar katru dienu pieaug.

Jau vēstījām, ka Latvijā no 1.aprīļa ceļu satiksmē ir aizliegts piedalīties ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem.

Latvijā šogad 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta, un pie to konstrukcijas jābūt pielīmētai valsts reģistrācijas uzlīmei. Vienlaikus tika dots laiks reģistrēt elektroskrejriteņus līdz 2024.gada 31.martam.

Grozījumi regulējumā attiecas arī uz pašizgatavotiem vai pārbūvētiem elektroskrejriteņiem. Arī iepriekš reģistrētie elektroskrejriteņi ir jāreģistrē atbilstoši jaunajai kārtībai un ir jāsaņem jauna reģistrācijas uzlīme.

Elektroskrejriteņa reģistrāciju veic CSDD. Elektroskrejriteni var reģistrēt arī CSDD e-pakalpojumu platformā "e-CSDD" vai CSDD klientu apkalpošanas centros klātienē.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.