Sešās vietās Latvijā sestdien varēs bez maksas nodot nevajadzīgo elektrotehniku

© pexels.com

Sešās Latvijas vietās - Liepājā, Jelgavā, Salaspilī, Saulkrastos, Valmieras novada Kocēnos un Ķekavas novada Krustkalnos - sestdien, 6. aprīlī, varēs bez maksas nodot nolietoto elektrotehniku, informē SIA "Zaļā josta" sabiedrisko attiecību konsultante Zane Plone.

Akciju rīko ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums "Zaļā josta" sadarbībā ar veikalu tīklu "Kurši" un bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu "BAO".

Akcijas dienā iedzīvotāji ne tikai varēs bez maksas atbrīvoties no sev nevajadzīgās un nokalpojušās elektrotehnikas, bet arī piedalīties pārsteiguma balvu izlozē.

Pasākuma laikā varēs nodot visu veidu neizjauktu elektrotehniku, kas pašiem vairs nav nepieciešama, piemēram, ledusskapi, elektrisko zāles pļāvēju, printeri, tosteri, televizoru, gludekli, mikroviļņu krāsni, mobilo tālruni, elektrisko zobu birstīti vai matu fēnu.

Elektrotehniku 6. aprīlī no plkst. 9 līdz 16 bez maksas varēs nodot veikalā "Kurši" Liepājā, Parka ielā 21, Jelgavā, Rūpniecības ielā 22a, Salaspilī, Zviedru ielā 6, Saulkrastos, veikalā "Kurši", Valmieras novada, Kocēnu pagasta "Ķeizaros" un Ķekavas novadā veikalā "Kurši A7".

Kā norāda pasākuma rīkotāji, sadzīves atkritumos nedrīkst mest priekšmetus, ko var pieslēgt pie elektrības, kuros ir mikročips vai mikroshēma.

Jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem - toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara, dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību.

Turpretī pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Bīstamie atkritumi, tai skaitā elektrotehnika, nedrīkstētu nonākt nedz atkritumu konteineros, nedz arī apkārtējā vidē. Tie jānogādā kādā no vismaz 67 atkritumu apsaimniekotāju izveidotajiem šķirošanas punktiem un laukumiem. To atrašanās vietu var noskaidrot interneta vietnē www.atkritumi.lv.

SI "Zaļā josta" ir ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums, kas organizē izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču, elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanu, tādējādi dodot iespēju uzņēmumiem iegūt 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa un parūpēties, lai atkritumi, kas radušies to saimnieciskās darbības rezultātā, tiek savākti, pārstrādāti un nonāktu otrreizējā apritē.

Latvijā

Valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri no 2025.gada 1.janvāra reorganizēt Nacionālo veselības dienestu (NVD), nododot e-veselības politikas īstenošanu un ar to saistīto uzdevumu veikšanu SIA "Latvijas Digitālās veselības centrs".

Svarīgākais