Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

Uz pusi samazina finansējumu olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram pludmales volejbolā

© Gints Ivuškāns / F64

Caur Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) virzītais valsts līdzfinansējums olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram pludmales volejbolā - Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Nāciju kausa finālturnīram - paredzēts gandrīz divreiz mazāks par pieprasīto, aģentūru LETA informēja Latvijas Volejbola federācija (LVF).

LVF ģenerālsekretārs Arnis Tunte atgādina, ka pieprasītā valsts līdzfinansējuma summa sacensību sarīkošanai ir 400 000 eiro.

"Iepriekšējo gadu pludmales volejbola turnīriem Jūrmalā valsts līdzfinansējums bija lielāks par 400 000, un tas ir ticis sniegts," sarunā ar aģentūru LETA saka Tunte. "Tagad vienotajā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā ir redzams projekts, kurā sacensībām tiek piešķirti tikai 230 000 eiro," viņš turpina.

Viņš skaidro, ka turnīra rīkošanai ir nepieciešami 694 000 eiro, CEV Latvijai ir piešķīrusi šo iespēju cīnīties par olimpiskajām ceļazīmēm pašmāju smiltīs, kas ir pluss, salīdzinot ar konkurentiem, un Latvijas pludmales volejbolistiem vīriešu konkurencē šis turnīrs ir vienīgās sacensības, kurās viņi var kvalificēties Parīzes olimpiskajām spēlēm.

"Ar mums šī summa (230 000 eiro) nav saskaņota, bet tiesību aktu projektu portālā tiek virzīts projekts par šādu summu," norāda Tunte.

Līdzekļus ir plānots piešķirt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Tiesību akta "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" ar identifikācijas numuru 24-TA-511 iebildumu un priekšlikumu sadaļā atrodams arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iebildums.

LOK uzsver, ka "neatbalsta sākotnēji pieprasītā un faktiski nepieciešamā līdzfinansējuma apjoma (400 000 eiro) samazinājumu, ņemot vērā nepieciešamību pienācīgā kārtā un apmērā nodrošināt 2024.gada CEV pludmales volejbola Nāciju kausa fināla - kontinentālās olimpiskās kvalifikācijas turnīra norisi Latvijā".

LOK ierosina Finanšu ministrijai IZM pārskaitīt sacensību organizēšanai nepieciešamos 400 000 eiro.