Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

Vēl divus gadus Jūrmalu drīkstēs saukt par kūrortu

© Mārtiņš Zilgalvis/f64

Jūrmalas kūrorta oficiālais statuss pagarināts vēl uz diviem gadiem, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Kūrorta statuss Jūrmalas pilsētas administratīvajai teritorijai, izņemot Vārnukrogu, Priedaini un Bražciemu, sākotnēji tika piešķirts 2013.gadā.

Kūrorta statusu iespējams iegūt un saglabāt, ja pilsēta atbilst vairākiem nosacījumiem: kūrorta teritorijā ir pieejami dziednieciskie dabas resursi, tajā darbojas vismaz viena kūrorta ārstniecības iestāde un dabas dziednieciskie resursi tiek izmantoti, lai nodrošinātu teritorijā šīs iestādes darbību. Vides kvalitātes rādītājiem jāatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, kūrorta teritorijā jābūt izveidotai atbilstošai tūrisma infrastruktūrai un izstrādātiem plānošanas dokumentiem, kuri ilgtermiņā paredz kūrorta attīstību noteiktajā teritorijā.

Jūrmala ir Baltijas valstu lielākā kūrortpilsēta un ir viens no iecienītākajiem galamērķiem Latvijas un ārvalstu tūristiem.

Tūristu skaits Jūrmalā 2023.gadā ir pieaudzis par 4,5% salīdzinājumā ar 2022.gadu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Jūrmala joprojām ir otrs populārākais galamērķis Latvijā vietējo un ārvalstu tūristu vidū.

Vislielākais skaits tūristu salīdzinājumā ar 2022.gadu Jūrmalā bijis no Latvijas (47% no kopējā tūristu skaita), kam seko pārējās Baltijas valstis - Lietuva (24%) un Igaunija (8%). Turpināja pieaugt tūristu skaits no Polijas (+50%), Somijas (+37%), ASV (+62%), Lietuvas (+20%), Vācijas (+16%). Jūlijā un augustā tūristu skaits no Lietuvas bija lielāks nekā vietējo tūristu skaits. Kopš 2019.gada, kas tūrismā ir bijusi visveiksmīgākā sezona, tūristu skaits no Lietuvas ir gandrīz divkāršojies