Par 12 000 eiro izstrādās logo Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

© Dmitrijs Suļžics / F64

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku logo izstrādei plānots atvēlēt ne vairāk kā 12 000 eiro, liecina informācija Elektronisko iepirkumu sistēmas (EIS) tīmekļa vietnē.

Februāra nogalē Valsts izglītības satura centrs (VISC) izsludināja iepirkumu svētku logo izstrādei. No pretendentiem tiek sagaidīts "atraktīvs un mūsdienīgs svētku vizuālais ietvars", kas pielietojams kopējā vizuālās identitātes platformā, piemēram, interneta vietnēs, reklāmās, reprezentācijas materiālos.

Logo izstrādē nepieciešams radoši interpretēt svētku izstrādāto zīmes motīvu. Tradicionāli svētku logo izstrādes procesa sākumā tiek rīkots logo vizuālā motīva konkurss, kurā piedalās Latvijas izglītības iestāžu skolēni, audzēkņi un studenti. Konkursa uzvarētāju darbs tiek izmantots par iedvesmu svētku vizuālajai identitātei. 2022.gada konkursā uzvarēja tukumniece Estere Peipa.

Metu konkursu organizē VISC iecelta žūrijas komisija. Par tās priekšsēdētāju izraudzīta Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Evija Ansonska. Žūrijas komisijā ir arī XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncepcijas autors, režisors Reinis Suhanovs, pārstāvji no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII deju svētkiem, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem un SIA "Nords Event Comunications" valdes loceklis Aigars Nords.

Žūrijas komisija drīkst pieaicināt nozares speciālistus un ekspertus, vienlaikus pieaicināto personu slēdziens nevarēs būt žūrijas komisijai saistošs.

Pretendentam jānodrošina gala versijas nodevumu ne vēlāk kā divu mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža.

XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks 2025.gada jūlijā. Pēc pasākuma rīkotāju aplēsēm, tajos piedalīsies līdz 40 000 dalībnieki un apmeklētāju skaits pārsniegs 300 000.

Svētku sauklis "Nāc gavilēt!" pirmo reizi tika lietots 2005.gadā. Kopš XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem rīkotāji nolēmis saukli nemainīt un lietot to kā svētku tradicionālo, nemainīgo komunikācijas elementu.

Svarīgākais