Biedrības "Skalbes" organizētajā akcijā "Runā par sevi, runā ar mums" visvairāk cilvēki stāstījuši par atstumtības sajūtu, šodien informēja biedrības direktore Dace Beināre.
Pēc viņas stāstītā, cilvēki visbiežāk jūtas atstumti un vientuļi, kā arī informē par to, ka negūst atbalstu situācijās, kad ir zaudējuši savus tuviniekus vai arī ja ģimenē ir cilvēks ar garīga vai fiziska rakstura nopietnām slimībām.
Īpaši izolēti jūtoties cilvēki lauku reģionos, taču viņus ir nepieciešams motivēt uz rīcību, sniedzot emocionālu atbalstu, lai sabiedrība arī šajā krīzes situācijā savas problēmas varētu pārvarēt.
Saņemot zvanus, Beināre ir secinājusi, ka ļoti daudzi cilvēki cieš no dažāda veida attiecību problēmām.
Tāpat viņa uzsvēra, ka daudzās garīga rakstura problēmās kā vieglākais risinājums tiek meklēti medikamenti, taču cilvēkiem biežāk ir nepieciešams izteikt savu sāpi un saņemt psiholoģiska rakstura atbalstu, bet valsts līmenī diemžēl par to netiekot domāts. Tas nozīmē, ka būtu nepieciešams veidot atbalsta grupas, kurās cilvēki ar līdzīga rakstura garīgām sāpēm varētu tikties, dalīties un saņemt speciālista konsultāciju.
Akcijas laikā krīzes centrā tika saņemti kopumā 102 zvani. Lielākā daļa - nedaudz vairāk nekā 50 - zvanītāju bija sievietes.
Kā ziņots, akcija notika no 1.oktobra līdz 7.oktobrim un tās laikā zvanītāji varēja izteikt viedokli par to, kas jādara, lai mazinātu psiholoģisko spriedzi un saglabātu garīgi veselīgu sabiedrību.
Akcija tika veikta, tuvojoties Pasaules garīgās veselības dienai, kura tiek atzīmēta 10.oktobrī. Ar šo akciju biedrība "Skalbes", kas ir Eiropas garīgās veselības tīkla pārstāve Latvijā, sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu vēlas aktualizēt cilvēka garīgās veselības nozīmi.
Biedrības direktore Dace Beināre uzskata, ka arī šajos grūtajos apstākļos ir iespējams atrast veidu, kā atbalstīt sevi un līdzcilvēkus. "Mums ir svarīgi, kā jūtas katrs iedzīvotājs. Tāpēc aicinām cilvēkus runāt ar mums," stāsta Beināre.