Tiešraižu ligzdās Latvijā atgriezušies baltais un melnais stārķis

© Ģirts Ozoliņš/MN

Latvijas Dabas fonda (LDF) nodrošinātajās tiešraižu ligzdās atgriezušies baltais un melnais stārķis, liecina abās tiešraidēs redzamais.

AS "Sadales tīkls" sadarbībā ar LDF nodrošinātajā tiešraidē no ligzdas Tukuma novadā baltais stārķis ieradās vakar, 26.martā, pēcpusdienā. Nakti stārķu mamma pavadīja ligzdā. Izskatās, ka arī šogad stārķim līdzīgi kā pērn par ligzdu nāksies pacīnīties ar otru stārķu pāri, kurš arī jau ieradies sētā.

Savukārt Ogres novadā esošā melnā stārķa ligzda savu saimnieku Ogri sagaidīja šodien ap pusdienlaiku. Pēc ierašanās ligzdā putns lūkoja izrušināt pērnās lapas, uzpucēt savu tērpu un uzsvilpot.

Kā vēstīts, šopavasar jau marta sākumā Latvijā atgriezās pirmie gājputni.

Svētelis esot redzēts 4.martā Smiltenes novadā, bet 6.martā Ventspils novadā.

Februāra beigās un marta sākumā Latvijā redzēti un dzirdēti cīruļi, kas ir vieni no ierastajiem pavasara vēstnešiem Latvijā.

Tāpat jau atgriezušās ķīvītes, dažādas zosis, gulbji un pīles.

Starp interesantākajiem pavasara migrantiem minēta arī baltā cielava, kas 4.martā redzēta Smiltenē.

Latvijā

Kādam var patikt, kādam ne, bet tāda nu ir mūsdienu realitāte – arvien vairāk cilvēku ikdienas gaitās, arī iepērkoties, dodas kopā ar savu četrkājaino draugu. Lai astainis nebūtu jāatstāj piesiets pie veikala durvīm vai vēl ļaunāk – piekarsušā mašīnā, lielveikali cits pēc cita lauž līdzšinējās normas un ļauj ienākt savās telpās kopā ar suni, vēsta “360TV ZIŅneši”.

Svarīgākais