Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

Partijas biedri neprasīs Madara Lasmaņa atkāpšanos no amata

© Kaspars Krafts / F64

Partijas "Latvijas attīstībai" (LA) Ētikas komisija Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa (LA) rīcību, Budžeta komisijā līdztekus sēdes vadīšanai pievēršoties kādas sievietes kājām, atzinusi par neētisku, taču atkāpties no amata neprasīs, aģentūrai LETA pastāstīja LA Ētikas komisijas locekle Loreta Robežniece.

Viņa informē, ka jautājums par Lasmaņa rīcību Budžeta komisijas laikā partijas Ētikas komisijā ir izskatīts, viņa darbības atzīstot par neētiskām. Lasmanim nosūtīta vēstule, kurā lūgts atvainoties saviem partijas biedriem par rīcību darba laikā. "Nupat ir saņemta arī Jelgavas novada domes priekšsēdētāja atvainošanās," skaidro Robežniece.

Uz jautājumu, vai partijas Ētikas komisija Lasmanim ieteica atkāpties no domes priekšsēdētāja amata par neētisku rīcību, Robežniece norāda, ka tāds ieteikums no Ētikas komisijas neesot bijis. "Jāņem vērā, ka Jelgavas novada domes deputāti jau ir vērsušies domē ar aicinājumu Lasmanim atkāpties no amata un šis jautājums tiks skatīts 3.aprīļa domes sēdē. Viņam pašam būs jāpieņem lēmums par turpmāko rīcību," uzsver Robežniece.

Kā vēstīts, atsevišķi pašvaldības politiķi un amatpersonas pieprasījuši vērtēt Lasmaņa rīcību, Budžeta komisijā līdztekus sēdes vadīšanai pievēršoties kādas sievietes kājām. Pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte (LZS) aicinājusi pašvaldības deputātus vērtēt, viņasprāt, ētikas dabas pārkāpumu domes priekšsēdētāja rīcībā, izsūtot viņiem video no komisijas 13.marta sēdes. Izpilddirektore deputātiem paudusi, ka, viņasprāt, Lasmaņa rīcībā ir saskatāmi būtiski pārkāpumi. Viņa pie deputātiem vērusies pēc administrācijas darbinieku celtās trauksmes.

Pieprasījumu parakstījuši četri Latvijas Zemnieku savienības deputāti - domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola, Lolita Duge, Juris Lavenieks un Juris Razživins, un trīs no Latvijas Reģionu apvienības saraksta ievēlētie deputāti - Dainis Liepiņš, Vidmants Rinkuns un Dina Tauriņa.

Šādā gadījumā domes priekšsēdētājam ir jāsasauc domes ārkārtas sēde desmit dienu laikā vai arī jāiekļauj šis jautājums kārtējās domes sēdes darba kārtībā.

Tiesībsarga birojā ir ierosināta pārbaudes lieta par iespējamu bosingu no Jelgavas novada domes priekšsēdētāja puses. Pārbaudes lieta ierosināta pēc viena birojā saņemta iesnieguma, kuru iesniegusi kāda Jelgavas novada domes darbiniece.

Savukārt Lasmanis pēc videoieraksta izplatīšanās sociālajos tīklos rosinājis atbrīvot no amata pašvaldības izpilddirektori Lonerti, vēstulē aģentūru LETA informēja Lasmanis pēc tam, kad Lonerte un citi deputāti nāca klajā ar aicinājumu vērtēt viņa pievēršanos sievietes kājām domes komisijas sēdē. Lonerte domes priekšsēdētāja rosināto viņas atbrīvošanu no amata uzskata par izrēķināšanos.