EP vēlēšanu reitingos "Saskaņa" apdzen "Jauno Vienotību"

© Mārtiņš Zilgalvis/f64

Marta otrajā pusē lielākais vēlētāju atbalsts Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās bija Nacionālajai apvienībai (NA), liecina pētījumu kompānijas SKDS pēc portāla "Delfi" pasūtījuma veiktā aptauja.

Aptaujā marta izskaņā 12,7% respondentu atbildēja, ka EP vēlēšanās būtu gatavi balsot par NA, kuras saraksta līderis ir Roberts Zīle. Par "Saskaņu", kuras līderis ir Nils Ušakovs, esot gatavi balsot 8,9%, bet par "Jauno vienotību" (JV), kuras līderis ir Valdis Dombrovskis, - 8,7% aptaujāto vēlētāju.

Salīdzinoši 7.martā Latvijas Televīzijas publiskotā SKDS aptauja liecināja, ka tobrīd vēlētāju atbalsts NA bija 10,3%, JV - 9,3%, bet "Saskaņai" - 6,8%.

Jaunākajā aptaujā gatavību balsot par "Progresīvajiem" pauda 5,7% aptaujāto, par "Latvijas pirmajā vietā" (LPV) - 5,1%, par "Stabilitātei" - 4,1%, par "Latvijas attīstībai" (LA) - 4%, bet par "Apvienoto sarakstu" (AS) - 3,8%.

Ja EP vēlēšanas notiktu rīt, par "Suverēno varu" balsotu 2,5%, par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) - 2,3%, par Jauno konservatīvo partiju (JKP) - 1,6%, par "Centra partiju - 1,5%, par "Kustību Par!" - 0,8%, par "Apvienību Jaunlatvieši" - 0,7%, par "Tautas varas spēku" - 0,4%, bet par "Tauta. Zeme. Valststiskums" - 0,2%.

20% aptaujātajiem bijis grūti pateikt, par viņi balsos EP vēlēšanās, savukārt 17% atzina, ka vēlēšanās nepiedalīsies.

EP vēlēšanas notiks jūnija sākumā. Sarakstus tām pieteikušas 16 politiskās apvienības.

Latvijā

Valdība ir apstiprinājusi jauno zāļu uzcenojuma modeli, kuram teorētiski vajadzētu samazināt recepšu zāļu cenas. Tas stāsies spēkā 1. janvārī. Priecāties pāragri. Tā kā konkurence farmācijas tirgū netiek veicināta, diezin vai aptiekās cenas medikamentiem samazināsies – iespējams, tās kļūs vēl lielākas.

Svarīgākais