Zatlers: Latviju nevar iznīcināt

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Deportētie iedzīvotāji ar savu izturību pierādīja, ka Latviju nevar iznīcināt, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, runājot par Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu.

"Šie cilvēki ar savu izturību, ar sava gara spēku un arī vienkāršām amatnieku prasmēm spēja pierādīt, ka Latviju nevar iznīcināt, fiziski nevar iznīcināt," teica Zatlers.

"Nekad nebūs izdarīts viss simtsprocentīgi, bet mēs cenšamies darīt pēc iespējas labāk," uz jautājumu, vai tiek darīts viss, lai deportācijas neatkārtotos, atbildēja Zatlers.

Atceroties Latvijas iedzīvotāju izsūtīšanu uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem 1949.gada 25.martā, šodien visā Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus.

Šajā dienā uz Sibīriju tika izvesti vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāju.

No rīta plkst.10 pie Šķirotavas stacijas notiks piemiņas brīdis. Tajā piedalīsies jauniešu koris "Balsis" Inta Teterovska vadībā, Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas skolēni un skolas jaunsargi, kā arī represēto biedrības pārstāvji un Rīgas domes vadība.

Savukārt plkst.13 Ārlietu ministrija un biedrība "Latvijas Politiski represēto apvienība", pieminot un godinot 1949.gada komunistiskā genocīda politisko represiju upurus, organizēs svinīgu piemiņas ceremoniju pie Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla "Vēstures taktīla" Latviešu strēlnieku laukumā.

Ceremonijā piedalīsies arī augstākās valsts amatpersonas.

Pēc svinīgā pasākuma notiks gājiens uz Brīvības pieminekli, lai noliktu ziedus. Pie Brīvības pieminekļa dziedās zemessardzes koris "Stars" diriģenta Ārija Šķepasta vadībā.

Svarīgākais