Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

Ašeradens atklāj, kādi nodokļi tiks mainīti. Izmaiņas varētu skart arī nekustamā īpašuma nodokli

© Flickr

“Situācija ļoti strauji mainās. Eiropas Komisija ir vienojusies ar Eiropas Parlamentu par jauno ekonomikas pārvaldības modeli. Ik rudeni tiks noteikta trajektorija valdības izdevumu pieaugumam vai samazinājumam. Un, ja šogad mēs ietrāpīsim situācijā, kad budžeta deficīts ir lielāks, par 3%, ir pilnīgi skaidrs, ka šī trajektorija būs negatīva, un visus nākamos četrus gadus mums būs jāsamazina savi izdevumi,” raksturojot ārējo ietekmi uz Latvijas nodokļu izmaiņām, TV24 raidījumā “Naudas cena” pauž finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Saistībā ar šo, Ašeradens nosauc četrus darbības virzienus. Pirmkārt, runājot par uzņēmumu ienākumu nodokli, ministrs piesauc skaitļus, kas liecina, ka banku kreditēšanas apjoms ir nepietiekams, tādēļ svarīgi uzņēmumu peļņu atstāt to rīcībā, investīciju vajadzībām, un neaplikt ar nodokļiem, līdz brīdim, kad tiek izmaksātas dividendes. Ministrs sola šo nodokli pagaidām neaiztikt, un atstāt spēkā līdzšinējo kārtību.

“Nākamais ir darbaspēka nodokļi, un manā vērtējumā ir leģitīma darba devēju vēlme, lai šie nodokļi ir salīdzināmi ar kaimiņvalstu nodokļiem. Vēl viena lieta, ko mēs skatāmies, ir nekustamā īpašuma nodoklis, Tam ir vairāki iemesli; ir mainītas īpašumu kadastrālās vērtības, ir jādomā ko mēs ilgtermiņā darām ar šo nodokli, kā arī salīdzinot ar kaimiņiem, mums ir visvājāk attīstītais nekustamo īpašumu sektors,” tā Arvils Ašeradens.

Kā pēdējo, kuru varētu skart izmaiņas, ministrs nosauc mazās uzņēmējdarbības nodokli.

Uz uzstājīgajiem žurnālista Armanda Pučes jautājumiem par to, vai darbaspēka nodokļi un nekustamā īpašuma nodokļi tiks samazināti, ņemot vērā, ka mērķis ir vairot konkurētspēju, bet kaimiņvalstīs šie nodokļi ir zemāki, A.Ašeradens atbild izvairīgi, norādot, ka jāskatās, kuras pozīcijas un kā mainīt.

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma "Naudas cena" saturu atbild AS “TV Latvija”. #SIF_MAF2024