Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā

Mūžīgajā mierā devusies māksliniece Antoņina Paškēviča

© Pixabay

Ceturtdien, 14.martā, mirusi keramiķe, porcelāna apgleznotāja Antoņina Paškēviča, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienība.

Paškēviča dzimusi 1951.gada 14.janvārī. Māksliniece izglītību ieguvusi Abramcevas lietišķās mākslas skolas Keramikas nodaļā un pēc tās absolvēšanas 1972.gadā studijas turpinājusi Maskavas Tehnoloģiskā institūta Mākslas fakultātes Mazo formu tēlniecības nodaļā.

Kopš 1978.gada Paškēvičas dzīves un darba gaitas saistītas ar Latviju. No 1978.-1994.gadam viņa strādājusi Rīgas Porcelāna rūpnīcas mākslinieciskajā laboratorijā, veidojusi dekoru metus, trauku komplektu dizainus un sīkplastiku. Paškēvičas radīto rūpnieciskās mākslas darbu kolekcija atrodas Rīgas Porcelāna muzeja krājumā.

Māksliniece kopš 1978.gada ir arī piedalījusies vairāk nekā 50 mākslas izstādēs, no tām lielākās - retrospekcija 1991.gadā Ārzemju mākslas muzejā, kas tagad ir Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 1992.gadā - personālizstāde Sanktpēterburgā, Krievijas Etnogrāfijas muzejā, 2011.gadā - Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, bet 2014.gadā - izstāde "Mīlu Rīgu" Rīgas Porcelāna muzejā.

No 1979. līdz 1986.gadam bijusi Jauno mākslinieku apvienības biedre un kopš 1991.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Paškēvičas porcelāna autordarbi atrodas Latvijas un Krievijas muzejos, Latvijas Mākslinieku savienības un Kultūras ministrijas īpašumā, kā arī privātās kolekcijās ASV, Kuveitā un Zviedrijā, Vācijā, Francijā, Krievijā. Viņas darbi tikuši pasniegti kā dāvana Japānas imperatoram un viņa kundzei oficiālās vizītes laikā Latvijā.

Atvadīšanās no Paškēvičas notiks 20.martā plkst.14 Rīgas kremācijas centra Lielajā zālē.