Tiesībsargs vēršas pie studentiem ar lūgumu ziņot par nevēlamu mācībspēku uzvedību

© unsplash.com

Tiesībsarga birojs un Latvijas Studentu apvienība (LSA) aicina studējošos informēt par gadījumiem, kad studenti no mācībspēku puses saskārušies ar nevēlamu seksuāla rakstura rīcību, teikts Tiesībsarga biroja publicētā paziņojumā.

Nevēlama seksuāla rakstura rīcība ir jebkāda verbāla, neverbāla vai fiziska, seksuāla uzvedība, kuras mērķis vai sekas ir cilvēka cieņas aizskaršana, īpaši tad, ja tiek radīta iebiedējoša, naidīga, pazemojoša, apkaunojoša vai uzbrūkoša vide.

Nevēlama seksuāla rakstura rīcība var būt, piemēram, seksuāla rakstura komentāri, baumu izplatīšana par personas seksuālo dzīvi, uzmācīga aplūkošana, izsekošana, nevēlami apskāvieni un citas darbības. "Piemēru uzskaitījums nav izsmeļošs, situāciju var būt vēl vairāk," uzsvērts ziņojumā.

Par pārkāpumiem var ziņot LSA tīmekļa vietnē "www.lsa.lv/vajag-palidzibu". Iesniegtās ziņas nekavējoties tiks nodotas Tiesībsarga birojam, kurš iesaistīsies jautājuma risināšanā.

Jau ziņots, ka Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu JVLMA studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos.

Jaunievēlētais LSA prezidents Alens Aleksandrs Čerņa aģentūrai LETA izskanējušo gadījumu raksturoja kā "patiesi šausmīgu", uzsverot, ka LSA atbalsta cietušos, kā arī uzticas augstākās izglītības iestādes iekšējiem procesiem.

"Visu šo augstākās izglītības iesaistīto pušu uzdevums ir nodrošināt drošu vidi studējošajiem. Studējošajiem ir jājūtas droši augstākās izglītības iestādē, tas nav apejams," uzsvēra Čerņa.