Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā

Piešķir līdzekļus, lai rīkotu Ziemas olimpisko spēļu atlases turnīru hokejā

© Romāns Kokšarovs / F64

Valdība otrdien nolēma piešķirt 500 000 eiro Latvijas Hokeja federācijai (LHF) 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu atlases turnīra hokejā vīriešiem organizēšanai un Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Pasaules čempionāta hokejā sievietēm organizēšanai Latvijā.

Katram pasākumam paredzēts piešķirt 250 000 eiro.

Noteikumu projektā minēts, ka šāda mēroga sporta pasākumu rīkošana ir lieliska iespēja parādīt pasaulei Latvijas spēju veiksmīgi organizēt lielus sporta pasākumus. Tas ne tikai veicinās Latvijas atpazīstamību visā pasaulē un radīs labvēlīgu augsni daudzu un dažādu pasākumu organizēšanai Latvijā, bet arī nesīs būtisku pozitīvu pienesumu valsts budžetā un kopējā ekonomiskā izaugsmē, prognozē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Finansējumu plānots piešķirt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

IIHF sieviešu pasaules čempionāts (PČ) IB divīzijā Latvijā notiks no 31.marta līdz 6.aprīlim, bet Ziemas olimpisko spēļu atlases turnīrs vīriešiem - no 29.augusta līdz 1.septembrim.

IB divīzijas čempionāts ir pēc ranga trešais spēcīgākais čempionāts pēc elites un IA divīzijas. Tajā spēlē sešas komandas.