Par 19 nelegālo migrantu pārvešanu pāri valsts robežai pakistānietim piespriež reālu cietumsodu

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai piespriests kārtējais cietumsods – tiesa kādam Pakistānas pilsonim piemērojusi reālu brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem un vienu mēnesi, ziņo Valsts robežsardze.

Valsts robežsardzes amatpersonas pērnā gada vasaras izskaņā nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret kādu Pakistānas pilsoni par 19 personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un par valsts ārējās robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu, ja to izdarījusi personu grupa.

Pagājušonedēļ tiesa piespriedusi Pakistānas pilsonim reālu brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem un vienu mēnesi.

Tāpat personai piespriests papildsods, kas ir izraidīšana no valsts pēc cietumsoda izciešanas, nosakot ieceļošanas aizliegumu uz septiņiem gadiem.

Valsts robežsardze jau ziņoja, ka nesen spēkā stājies līdzīgs tiesas spriedums, ar kuru Latvijas pilsonis notiesāts ar reālu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un diviem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem par 10 Sīrijas pilsoņu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai organizētā grupā.

Tāpat četrus gadus un sešus mēnešus ilgs cietumsods šogad piespriests Ukrainas pilsonim, kurš ar kravas mikroautobusu no pierobežas veda piecus Somālijas un 14 Jemenas imigrantus uz pagaidu uzturēšanās vietu Latvijā, taču Augšdaugavas novadā robežsargi likumpārkāpēju aizturēja un uzsāka kriminālprocesu par apzinātu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

Jau ziņots, ka 2023. gada oktobrī ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz bargākus sodus par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un citu noziedzīgo darbību organizēšanu un veikšanu, kas saistītas ar nelegālo migrāciju uz Latvijas Republiku. Jaunie grozījumi paredz arī ilgstošu brīvības atņemšanu.

Valsts robežsardze atkārtoti aicina atturēties no iesaistīšanās jebkādās noziedzīgās darbībās, kas saistītas ar nelikumīgi valsts robežu šķērsojušo personu tālākas pārvietošanas (pārvešanas ar autotransportu) Eiropas Savienības iekšienē organizēšanu vai tās īstenošanu.

Latvijā

18. novembris aizvadīts, valsts karogi vairumam ēku jau noņemti, lai atkal plīvotu nākamajos svētkos vai atceres dienās. Lai no cik izturīga auduma karogs ir šūdināts, agrāk vai vēlāk nāksies to nomainīt. Bet ko darīt ar lietošanai vairs nederīgu Latvijas karogu? To skaidro 360TV ziņas “Ziņneši”.

Svarīgākais