Elita Mīlgrāve grāmatā apkopo savus zaudējumu un uzvaru stāstus

© publicitātes foto

Šonedēļ klajā nākusi uzņēmējas un producentes Elitas Mīlgrāves grāmata “Mikrofons”, ko veido “vaļsirdīgi atklāti stāsti, kas atspoguļo Mīlgrāves celmlauža dabu, neatlaidību, dzīvessparu sasniegt virsotnes savās dzīves misijās un arī piedzīvotos zaudējumus gan biznesā, gan personīgajā dzīvē.”

Elitas Mīlgrāves grāmatas prezentācija ceturtdienas vakarā bija gluži kā ģenerālmēģinājums “Zelta mikrofona” balvu pasniegšanas ceremonijai nolūkotajām telpām “ATTA Centre” - tajā pat zālē, kur šo piektdien, 8. marta vakarā, notiks “ZM”, kuram producente ir tieši Elita. Nav brīnums, ka viņas autobiogrāfijas dzimšanas notikumam par godu ceturtdien uz pusotru stundiņu mūziķu saspringtajā mēģinājumu grafikā tika iekārtota pauze.

Producentes un latvju mūzikas biznesa celmlauzes grāmata tapusi divu gadu gaitā, Elitai iestājoties prozaiķes Ingas Žoludes vadītajos kursos, kā uzrakstīt savu grāmatu gada laikā - starp citu, paralēlajā kursā esot gājusi arī “astronautu” līdere Māra Upmane-Holšteinei, tikai viņa ar savu grāmatu tikusi galā mazliet ātrāk (tā nāca klajā pērn rudenī). “Varbūt kādam šī mana [grāmatā aprakstītā] pieredze var noderēt - nepieļaut tās pašas kļūdas vai ietekmēties no labākā,” prātoja autore.

Elita Mīlgrāve neapšaubāmi ir ievērojama un nozīmīga personība Latvijas mūzikas industrijā. Apjomīgajam 416 lappušu darbam savus ceļa vārdus devuši Guntars Račs, Aija Auškāpa un Klāss Vāvere. “No Atmodas laika pirmsākumiem līdz mūsu dienām - mazā Latvijas mūzikas biznesa vēstures grāmata, enciklopēdija un iedvesmas avots tiem, kuri gatavi mesties nezināmajā un gūt panākumus,” tā šo darbu piesaka Elitas kolēģis Guntars Račs.

Elita Mīlgrāve ir dzimusi un uzaugusi Madonā, grāmatā lasāmas arī viņas bērnības un skolas laiku atmiņas, tāpēc šo svētdien, 10. martā, grāmatas publiskā atvēršana notiks tieši Madonas kultūras namā. Ar autori martā būs iespējams tikties arī vairākās bibliotēkās: 11. martā Kuldīgā, 12. martā Liepājā, 13. martā Jūrmalā, 14. martā Jelgavā un 15. martā Ogrē.

“Elita 17 gadus bija mana tiešā priekšniece. Mēs esam arī strīdējušies, un no biroja blakus istabas esmu redzējis brīžus, ko viņa pilnīgi noteikti būtu gribējusi atstāt citiem neredzamus. Bieži esmu iedomājies par to, kādu cenu viņa maksā par visu sasniegto, par nacionālā šovbiznesa (cik lepni tas skan!) granddāmas statusu. Esmu redzējis iekšējas un ārējas pārvērtības,

bez kurām šie rēķini noteikti nebūtu nokārtojami. Bet tikai izlasot viņas grāmatu, sapratu, ka Madonas pašdarbnieces ceļš līdz Latvijas mūzikas industrijas spožumam un postam ir bijis daudz garāks un sarežģītāks, nekā biju domājis. Arī to, cik daudz šajos kaimiņistabā pavadītajos gados man palicis nenojausta,“ ievadvārdos saka Klāss Vāvere.

Starp citu, ielūgumā uz “Mikrofona” atvēršanas svētkiem bija minēts vārdu savienojums “mana pirmā grāmata”. Lūgta to precizēt, Elita vien smaidot neizslēdza iespējamību, ka pirmajai varētu sekot arī otrā un trešā, tomēr vismaz pagaidām šādu variantu atstāja katra pašai iztēlei.

Latvijā

Biedrība "Tavi draugi" jau trešo gadu uzsāk labdarības akciju "Ziemassvētku ekspresis Latvija – Ukraina", aicinot Latvijas iedzīvotājus līdz decembra nogalei kļūt par rūķiem un sagādāt Ziemassvētku dāvanas bērniem Ukrainā. Šogad ir saņemtas 236 vēstules Ziemassvētku vecītim no bērniem Hmeļnickas krīzes centrā un Novabikovkas vidusskolā.