Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Latvijā

Jūrmalā nākamnedēļ sāks Dzintaru pārvada pārbūvi; būs satiksmes ierobežojumi

© Publicitātes foto

Pirmdien, 11.martā, Jūrmalā sāks Dzintaru dzelzceļa pārvada pārbūvi, informē pašvaldības pārstāve Zane Leite.

Nākamās nedēļas sākumā paredzēts izvietot satiksmes organizāciju ierobežojošās ceļa zīmes, norobežot būvdarbu zonu, ierīkot būvvietu - izvietos būvdarbiem nepieciešamo tehniku un aprīkojumu.

Autovadītājiem būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Satiksmei tiks slēgtas divas braukšanas joslas no četrām. Braukšana tiks nodrošināta vienā braukšanas joslā katrā virzienā pa pārvada kreiso pusi. Uz pārvada braukšanas ātrums tiks samazināts līdz 30 kilometriem stundā.

Pašvaldība aicina braucējus būt vērīgiem un pievērst uzmanību satiksmes organizācijas izmaiņām un izvietotajām ceļa zīmēm. Jārēķinās, ka satiksme būs lēnāka, un nokļūšanai galamērķī var būt nepieciešams vairāk laika, nekā sākotnēji plānots, īpaši intensīvākas satiksmes laikos - no rītiem, vakarpusē un brīvdienās.

Šāda satiksmes organizācija būs spēkā līdz slēgtās brauktuves pārbūves darbu pabeigšanai, orientējoši, līdz 2024.gada beigām. 2025.gadā būvdarbus veiks pārvada kreisajā pusē, virzienā no Majoriem uz Rīgu.

Dzintaru dzelzceļa pārvadam tiks veikta pilna brauktuves pārbūve, pārvada laiduma, balstu un atbalstsienas konstrukciju atjaunošana. Tiks izbūvēta jauna lietus ūdens novadsistēma, atjaunoti apgaismojuma balsti un uzstādīti jauni energoefektīvu apgaismes ķermeņi. Tāpat uz pārvada tiks uzstādītas jaunas drošības barjeras un vairogi. Pārbūvi plānots pabeigt līdz 2025.gada beigām.

Būvprojekta autors - SIA "3C", būvdarbu veicējs - piegādātāju apvienība "RTBB", būvuzraudzību nodrošina SIA "Firma L4".

Personu apvienībā "RTBB" ir SIA "Rīgas tilti" un SIA "Baltijas būve". SIA "Rīgas tilti" apgrozījums 2022.gadā bija 15,51 miljons eiro, peļņa 0,31 miljons eiro.

SIA "Baltijas būve" apgrozījums 2022.gadā bija 7,14 miljoni eiro, peļņa 89 256 eiro, liecina "Firmas.lv" dati.

Kā ziņots iepriekš, Dzintaru dzelzceļa pārvada un tam piegulošās infrastruktūras pārbūves darbu līgumcena ir 9,2 miljoni eiro. Pārbūves darbus paredzēts finansēt no Jūrmalas pilsētas budžeta.