Kāpēc jaunieši nonāk ieslodzījumā?

© Ekrānšāviņš

Ik pa laikam medijus pāršalc ziņas par kādiem likumpārkāpumiem, kurus izdarījuši nepilngadīgie. Jauniešu bandas, zādzības, kautiņi. Nesenākais skaļais gadījums – Slokā 13 gadus vecs pusaudzis nodūra savu vienaudzi. Tobrīd Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks mierināja, ka smagi negadījumi nav ikdiena un vērojams, ka nepilngadīgo noziedzība mazinās. Šo tematu plašāk izzināja “360TV Ziņneši”, kuri devās uz tautā saukto nepilngadīgo cietumu Cēsīs, kur par smagiem kriminālpārkāpumiem ievieto jauniešus no 14 gadu vecuma.

Pusaudži, kuri kādu izvarojuši, noslepkavojuši, aplaupījuši vai apzaguši, sodu izcieš Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Gatis, kura vārds ir mainīts, tur nokļuva neilgi pirms pilngadības - 17 gadu vecumā. "Esmu jau šeit piecus gadus. Vēl palikuši četri ar pusi. Esmu šeit par izvarošanu, kas ir ļoti smags noziegums," stāsta ieslodzītais.

Kaut arī noziedzības līmenis faktiski samazinās, ir jāpatur prātā - daļa no jauniešu pastrādātajiem noziegumiem nemaz netiek pamanīti un reģistrēti. Prāvs pulks nepilngadīgo ir arī Valsts probācijas dienesta uzraudzībā - gandrīz 200, bet novērošanā (vecumā jau no 11 gadiem) ir 13 bērni. Visbiežāk tas ir par zādzībām, dažādu vielu lietošanu, bet retāk - par vardarbīgiem gadījumiem.

Kāpēc jaunieši nonāk ieslodzījumā, skaties sižetā.

Latvijā

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) nedošot Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" jaunajai padomei mājienus vai uzdevumu nomainīt aviokompānijas valdes priekšsēdētāju Martinu Gausu, šovakar intervijā Latvijas Televīzijai pauda ministrs.

Svarīgākais