Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

Kāpjot vidējai algai valstī, rosina paaugstināt attaisnoto izdevumu slieksni līdz 1000 eiro

© Pixabay

Opozīcijā esošā Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro līdz 1000 eiro, aģentūru LETA informēja partijā.

Deputāti norāda, ka gada ienākumu deklarācijas attaisnoto izdevumu slieksnis šobrīd ir 600 eiro, un tas nav pārskatīts kopš 2018.gada 1.janvāra, kad stājās spēkā toreizējā nodokļu reforma. Kopš tā laika vidējā alga valstī ir pieaugusi par 65,98%, no 926 eiro 2017.gadā līdz 1537 eiro 2023.gadā.

NA rosina izlīdzināt pieļaujamo attaisnoto izdevumu apjomu atbilstoši vidējās algas kāpumam un esošo 600 eiro vietā ļaut iesniegt attaisnotos izdevumus kopsummā līdz 1000 eiro.

Ja šobrīd gada ienākumu deklarācijas attaisnoto izdevumu summa pārsniedz 600 eiro, tad atlikusī summa tiek pārcelta uz nākamo gadu, līdz pat trīs gadu periodam. Pārsniedzot 600 eiro limitu gadu no gada, veidojas būtiska valsts ieturētā summa, kas netiek izmaksāta, skaidro partija.

"Šobrīd tie ir 160,7 miljoni, kas tiek iesaldēti valsts pusē un netiek izmaksāti, šī nauda neatgriežas ekonomikā. NA iesniegtais priekšlikums paredz izlīdzināt izmaksu sliekšņa un vidējās algas attiecību, un tas ir datos pamatots. Iepriekšējā valdība, kurā bija arī NA, šo jautājumu jau bija aktualizējusi nodokļu darba grupā, tāpēc iesniedzam to atkārtoti," uzsver NA deputāts Artūrs Butāns.

Opozīcijas partijas iesniegtais lēmumprojekts paredz uzdot finanšu ministram veikt grozījumus Ministru kabineta noteikumos "Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību", līdzšinējo gada ienākumu deklarācijas attaisnoto izdevumu slieksni palielinot no 600 eiro līdz 1000 eiro un šo lēmumu apstiprināt valdībā.