Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Latvijā

Ministre: Rodas jautājums, kā interesēs ir Rēzeknes domes deputātu bezdarbība?

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

“Rēzeknes domes deputātiem bija skaidrs, ka jāpieņem budžets līdz 21.februārim, visas citas pašvaldības Latvijā to izdarīja, izņemot Rēzeknes domi. Viņi zināja, ka, apstiprinot bezdeficīta budžetu, saņemtu 5 miljonu eiro aizdevumu, kas nosegtu parādu būvniekam. Šobrīd Rezeknes domes deputātu bezdarbība noved pie tā, ka aug parāds un aug parādprocenti,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre (VARAM) Inga Bērziņa (JV).

VARAM ministre raidījuma stāsta, ka tiek strādats pie likumprojekta par Rēzeknes valstspilsētas domes atlaišanu, bet “jāsaka, ka situācija Rēzekne strauji mainās, līdz ar to jāseko līdzi notikumiem”.

“Ministriju Rēzeknes valstpilsētas vadība, atsūtot vēstuli, informējusi, ka plāno nākamās nedēļas sākumā apstiprināt pašvaldības budžetu. Ja viņi to izdarīs, atbilstoši valdības lemtajam - pieņems bezdeficīta budžetu un varēs saņemt 5 miljonu aizdevumu, tad tie būs jauni apstākļi, kas liks vērtēt, kāds ir labākais risinājums, ievērojot Rēzeknes iedzīvotāju intereses,” ar jaunako informāciju dalās ministre.

Bet, runajot par Rēzeknes domes deputātu atbildību, I.Bērziņa uzsver, ka VARAM ministrija, vērsusies ģernerālprokuratūrā un policijā, lai tā izvertētu Rēzeknes domes, īpaši, pozīcijas deputātu atbildību zaudējumu nodarīšanā pašvaldībai.

“Mūsu ieskatā pašvaldībai tiek nodarīti zaudējumi, jo procentmaksājumi aug un rodas jautājums, kā interesēs ir Rēzeknes domes deputātu bezdarbība,” norāda VARAM ministre.

Raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” katru darba dienas rītu, plkst.9.30, viesojas prezidenti, ministri, nozaru speciālisti un apskatnieki, lai runātu par aktuālajiem notikumiem politikā un sabiedrībā.