Sestdiena, 20.aprīlis

redeem Mirta, Ziedīte

arrow_right_alt Latvijā

Turpinās iztiesāt Terehovas muitas kontroles punkta amatpersonas lietu

© MN

Vienu no tā saucamajām "Terehovas lietām", kurā par kukuļņemšanu apsūdzēti vairāki muitas darbinieki, Rīgas apgabaltiesa plāno turpināt skatīt 9.aprīlī plkst.9.30, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Iepriekš Ekonomisko lietu tiesa (ELT) muitas darbiniekiem piesprieda naudas sodus un cietumsodus uz trim līdz četriem gadiem. Spriedums tika pārsūdzēts.

Publiski pieejamā informācija tiesu sistēmā liecina, ka lietā apsūdzēti Kaspars Kravalis, Žanis Razguļajevs, Aleksandrs Losevs, Juris Ostrovskis, Edgars Laizāns, Lāsma Losāne, Juris Bogdanovs un Andris Noviks.

Visām personām pirmā instances tiesa piesprieda naudas sodu 6200 eiro apmērā, kā arī uz pieciem gadiem atņemtas tiesības ieņemt valsts amatpersonu amatus.

Kravalim piespriests arī četru gadu cietumsods, Razguļajevam - cietumsods uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem, savukārt pārējiem apsūdzētajiem piespriesti cietumsodi uz trīs gadiem.

Iepriekš citā izdalītā "Terehovas lietā" starp prokuroru un apsūdzētajiem noslēgta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu, līdz ar to četras personas tika sodītas ar nosacītu brīvības atņemšanu vai naudas sodu. ELT starp četriem apsūdzētajiem un prokuroru apstiprināja noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu. Tiesa vienošanās procesā atzina četras bijušās muitas amatpersonas par vainīgām kukuļņemšanā personu grupā. Minētās personas vairākās epizodēs no 2021.gada 26.februāra līdz 8.aprīlim pieņēmušas kukuļus vismaz 800 eiro apmērā.

Tajā lietā visas bijušās amatpersonas savu vainu atzina un nožēloja izdarīto. Personas, kurām piespriesta nosacīta brīvības atņemšana, sekmējušas šīs grupas noziedzīga nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu, norādīja Tiesu administrācijā.

Tiesā ir arī lieta, kurā apsūdzēti ir Normunds Gražulis, Gunārs Kulačkovskis, Raitis Tereško, Oskars Balters, Agnese Vinničenko, Marina Mandrikina, Juris Aļošins.

Arī šajā lietā tika piespriesti reāli cietumsodi. Spriedums vēl nav stājies spēkā, jo tika pārsūdzēts. Rīgas apgabaltiesa lietu skatīs 10.aprīlī plkst.10.

Sākotnēji aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā tika aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto un šo personu lietas tika nodotas kriminālvajāšanai. Pret astoņiem muitniekiem kriminālprocess tika izbeigts pierādījumu trūkumu dēļ.

Prokuratūra 20 muitniekiem cēla apsūdzības un četrās lietas nodeva ELT. Krimināllieta daļā pret vienu muitas amatpersonu prokuratūrā tika izbeigta, jo persona nomira.

Ar pieciem apsūdzētajiem prokuratūrā noslēgtas vienošanās par vainas atzīšanu un sodu, nododot krimināllietas tiesai vienošanās procesa kārtībā. Krimināllietas pret pārējiem 15 muitniekiem nodotas izskatīšanai tiesai vispārējā kārtībā.