Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

Latvijas Slimnīcu biedrība apšauba VM paziņojumus par divu slimnīcu neatbilstību mūsdienu prasībām

© f64.lv, Kaspars Krafts

Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) 23. februāra sēdē apsprieda Veselības ministrijas (VM) publiskoto paziņojumu, kurā minēts, ka Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca "…nespēj nodrošināt starpdisciplināru pieeju un multidisciplināras komandas iesaisti stacionārā ārstēšanas procesā", ka Rīgas Dzemdību nams "…nav mūsdienu prasībām atbilstoša droša vieta, jo mūsdienu dzemdniecībā sarežģījumu gadījumos ir nepieciešama multidisciplināra aprūpe un terciārā līmeņa tehnoloģijas", līdz ar to apšaubot traumatoloģijas un dzemdību palīdzības kvalitāti Rīgas vadošajās specializētajās slimnīcās kā mūsdienu prasībām neatbilstošu.

LSB rīcībā nav informācijas par mūsdienu prasībām neatbilstošu ārstēšanu un aprūpi minētajās slimnīcās, tieši pretēji, salīdzinot ar ES valstu slimnīcām, tā tiek nodrošināta labā līmenī.

To apstiprina Eiropas Slimnīcu biedrības valdes vizīte Latvijā 2023. gadā.

LSB nav zināms, uz kādiem datiem balstīts VM paziņojums par ārstēšanas kvalitāti šajās ārstniecības iestādēs, kuri varētu liecināt par sniegtajiem pakalpojumiem kā mūsdienu prasībām neatbilstošiem.

Latvijas slimnīcu vadītāji uzskata, ka šādi vispārīgi un nepamatoti VM publiskie paziņojumi:

  • vairo Latvijas iedzīvotājos neuzticību pašreizējai veselības aprūpes sistēmai kopumā;
  • vieš pacientos bažas saņemt ārstēšanu šajās slimnīcās un meklēt to citur, kas var būt saistīts ar riskiem nesaņemt atbilstošu un kvalitatīvu ārstēšanu.

LSB neatbalsta šādu VM publisku, nepamatotu paziņojumu izplatīšanu un aicina VM uz konstruktīvu dialogu par tālāko Latvijas slimnīcu attīstību, izmantojot pierādāmus un uz faktiem balstītus datus.