Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā

Gaujā noslīkušās meitenes māti un audžutēvu tiesās par cietsirdību

© pixabay.com

Krimināllietu pret pērn Gaujā noslīkušās meitenes māti un patēvu Rīgas rajona tiesa plāno sākt skatīt 9.jūlijā plkst.11, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Viņi apsūdzēti par cietsirdību pret mazgadīgo un prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Prokuratūra noskaidrojusi, ka 2022.gada 26.jūnijā abi apsūdzētie kopā ar viņu ģimenē augošajiem mazgadīgajiem bērniem ieradās Siguldas pilsētas oficiālajā peldvietā pie Gaujas upes Siguldā.

Apsūdzētie, kuriem bija pienākums rūpēties par meiteni, nodrošināt viņas nepārtrauktu uzraudzību un drošību peldvietā Gaujas upes tuvumā, atstāja bērnu bez uzraudzības un nepieskatīja viņu, nepievērsa pienācīgu vērību bērnam, kā arī nenodrošināja bērna vecumam atbilstošus drošus apstākļus un vidi, tai skaitā, bērna vecumam atbilstošu drošas peldēšanas aprīkojumu.

Apsūdzēto nolaidīgās rīcības rezultātā, būdama atstāta bez uzraudzības un savas mazgadības dēļ neapzinoties savas darbības iespējamās sekas, meitene nokļuva Gaujas upē un noslīka.

Prokuratūra skaidro, ka pirmstiesas kriminālprocesā iegūto pierādījumu kopums un noskaidrotie apstākļi norāda uz to, ka notikušais ir vērtējams kā noziedzīgs nodarījums, nevis nelaimes gadījums.

Apsūdzētie savu vainu viņiem inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst.

Jau ziņots, ka 2022.gada 26.jūnijā policija saņēma informāciju, ka Siguldā, Gaujas pludmalē, pazudusi piecus gadus vecā Evita. Viņas meklēšanā tika iesaistīti plaši spēki gan no Valsts policijas, gan citiem dienestiem, uzņēmumiem un brīvprātīgo organizācijām, gan vienlaikus atsaucās vairāk nekā 200 brīvprātīgie, kuri palīdzēja gan ar cilvēkresursu, gan laivām un citu tehniku.

Meklēšanas pasākumi pamatā tika veikti Gaujas upes teritorijā - vairākkārtīgi tika pārbaudīta gan sauszemes teritorija, gan upe un tās gultne. Vienlaikus vietās, kur nebija iespējams piekļūt ar kājām vai laivu, tika izmantoti droni un Valsts robežsardzes helikopters.

Pēc gandrīz trīs dienu nepārtrauktiem meklējumiem 28.jūnijā starp Gaujas ciematu un Siguldu kopīgā policijas, Zemessardzes un brīvprātīgo patruļa upē atrada pazudušo piecgadīgo meiteni bez dzīvības pazīmēm.