Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

Kino festivālā "Artdocfest/Riga" rādīs filmas par Ukrainas kara šausmām

© publicitātes foto

4. Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga, kas norisināsies no 1. līdz 8. martam, Krievijas iebrukuma otrajā gadadienā izsaka savu atbalstu Ukrainai, pieminot un godinot tās upurus un nešaubīgi ticot kopīgiem spēkiem gūtai uzvarai. Sadarbībā ar biedrību Tavi draugi pirms un pēc festivāla filmu seansiem būs iespēja ziedot Ukrainas armijai un civiliedzīvotājiem.

Šodien, 24. februārī, aprit otrā gadadiena kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. 2022. gadā Artdocfest/Riga mainīja savu vizuālo identitāti - nu tā ir Ukrainas karoga krāsās, paužot solidaritāti ar varonīgajiem cilvēkiem, kas aizstāv ne tikai savu zemi, bet arī visu Eiropu un pasauli.

Arī šogad Artdocfest/Riga programmā iekļautas filmas, kas vēsta par kara šausmām Ukrainā. Piemēram, konkursa programmā tiks demonstrēt divu Mariupolē dzimušu un uzaugušu ukraiņu režisoru darbi: Fotogrāfija piemiņai un Mazliet svešā. Abi stāsta par viņu ģimenēm un to, kā autori Krievijas agresijas rezultātā zaudēja savas mājas. Filmas Mazliet svešā režisore vēlas parādīt skatītājiem aiz robežām, kā Krievijas impēriskā politika un padomju totalitārisms mainīja ukraiņu kultūrvidi un pašuztveri, aplūkojot savas dzimtas un valsts pagātni un tagadni. Tās seansi 3. martā plkst. 18.00 un 8. martā plkst. 20.30 k/t Splendid Palace. Savukārt Fotogrāfija piemiņai atsedz saikni starp pašreizējo vardarbību Donbasā un Otrā pasaules kara laikā nodarītajiem postījumiem. Šī filma būs redzama dubultseansā 4. martā plkst. 18.30 kopā ar filmu Migla, kas ataino rītu, kad Ukrainu pamodināja sirēnu kaucieni un Krievijas izšauto raķešu sprādzieni.

Mākslas centrā Zuzeum 2. un 3. martā tiks demonstrētas tematiskās kino programmas Ukraina pāri visam un Miers kara laikā, kuras skatītāji aicināti noskatīties bez maksas, rezervējot brīvbiļetes Zuzeum mājaslapā. Saistībā ar Alekseja Navaļnija slepkavību vēlamies pievērst īpašu uzmanību režisores Marijas Novikovas filmai Krievija pret juristiem. Jau 35 gadus Holandē dzīvojošā režisore ieradīsies Rīgā, lai prezentētu savu spēcīgo un emocionālo stāstu par Krievijas noziegumiem pret cilvēktiesībām. Šīs filmas seanss notiks 3. martā plkst. 12.00.

Slava Ukrainai! Varoņiem slava!