Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Latvijā

Austrumu slimnīcā nogādā 11 karā Ukrainā smagi cietušos, tostarp, gūstekni

© F64

Tuvojoties kara Ukrainā otrai gadadienai, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā (NMPUK) šodien tika nogādāti 11 karā Ukrainā smagi cietuši cilvēki, tostarp viens kareivis, kurš bijis gūstā un ticis spīdzināts.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs uzsver, ka slimnīca ir apņēmusies turpināt palīdzības sniegšanu Ukrainas cietušajiem tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, sniedzot savu ieguldījumu cīņā pret ļaunumu un tādējādi stiprinot un sargājot demokrātiju arī Latvijā.

Slimnīca pateicas tiem, kas organizē palīdzības sniegšanu, ārstiem, aprūpes personālam un citiem darbiniekiem par darbu, ārstējot karā cietušos.

NMPUK pacientus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda - dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls no NMPUK, Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas, Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikas, Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas, Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas un Rehabilitācijas klīnikas. Visiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings - dažādi laboratoriskie izmeklējumi, pārbaudot arī multirezistento infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Lai novērstu kropļojošo kara ievainojumu sekas, RAKUS Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas ārsti trīs pacientus konsultēs ambulatori, turpinot uzraudzīt viņu veselības stāvokli pēc sarežģītām ķirurģiskām un mikroķirurģiskām operācijām.

Plānots, ka gūstā bijušais pacients saņems mērķētu psiholoģisku palīdzību Sociālās integrācijas valsts aģentūrā, bet septiņi pacienti tiks pārvesti tālākai ilgstošai rehabilitācijai uz Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari".

Ukrainas karā cietušo pacientu atvešana uz RAKUS tiek īstenota, pateicoties privātai iniciatīvai - labdarības projekta "M-Help.com" dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka rīcībai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.