Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Latvijā

Drošību visaugstākajā līmenī "airBaltic" palīdzēs nodrošināt mākslīgais intelekts

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" sākusi sadarbību ar Vācijā reģistrēto mākslīgā intelekta drošības uzņēmumu "Beams", lai izmantotu mākslīgo intelektu drošības pārskatu analizēšanai, informē lidsabiedrības pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka "airBaltic" drošības komanda izmantos "Beams AI", lai automātiski atklātu apdraudējumus drošības pārskatos un klasificētu tos pēc nozīmīguma un steidzamības.

Izmantojot "Beams AI", drošības pārskatu analizēšanai veltīto laiku ir paredzēts samazināt par vairāk nekā 70%, un tas uzņēmumam sniegs arī jaunus drošības ieskatus, lai novērstu turpmākus riskus, skaidro kompānijā.

"airBaltic" prezidents un izpilddirektors Martins Gauss norāda, ka lidsabiedrības pastāvīgais mērķis palielināt efektivitāti dažādās biznesa jomās ir radījis ievērojami augstu mākslīgā intelekta risinājumu izmantošanas līmeni uzņēmumā.

Savukārt "airBaltic" operatīvās vadības direktors Pauls Cālītis atzīmē, lai analizētu drošības pārskatus plašā mērogā, ir nepieciešama jaudīga un droša informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūra.

"Sākot ar drošības pārskatu analizēšanu un beidzot ar iespējamo scenāriju simulēšanu, mēs izmantosim "Beams" izstrādāto mākslīgā intelekta rīku, lai nodrošinātu, ka drošība "airBaltic" darbībā ir augstākajā līmenī," papildina Cālītis.

Kā ziņots, "airBaltic" pagājušajā gadā, pēc aģentūras LETA aprēķiniem, pārvadāja 4,536 miljonus pasažieru, kas ir par 35,8% vairāk nekā 2022.gadā.

"airBaltic" koncerna apgrozījums 2022.gadā bija 500,17 miljoni eiro, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2021.gadā, bet kompānijas zaudējumi samazinājās 2,5 reizes - līdz 54,219 miljoniem eiro.

Savukārt 2023.gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2022.gadā, "airBaltic" koncerna apgrozījums palielinājās par 40,8%, sasniedzot 510,632 miljonus eiro. "airBaltic" pērn deviņos mēnešos strādāja ar 9,122 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Latvijas valstij pieder 97,97% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 2,03%.