"Rail Baltica" aicina iekļaut NATO prioritāšu sarakstā

© Romāns Kokšarovs / F64

Dzelzceļa projektu "Rail Baltica" būtu jāiekļauj NATO militārās mobilitātes nodrošināšanas prioritāšu sarakstā un, ņemot vērā tā nozīmīgumu, jāparedz daļēja tā finansēšanas iespēja ātrākai projekta virzībai, pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) NATO Parlamentārās asamblejas (PA) sanāksmē Briselē.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, šādu priekšlikumu Latvijas delegācijas vadītājs izteica, pamatojoties uz pēdējo gadu NATO un Eiropas Savienības sadarbības deklarācijām, kā arī Viļņas samitā pieņemtajiem Baltijas reģiona aizsardzības plāniem.

Bergmanis NATO galvenajā mītnē Briselē tikās ar Ziemeļatlantijas padomes locekļiem - dalībvalstu vēstniekiem un alianses ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu. Tikšanās laikā puses pārrunāja gatavošanos Vašingtonas samitam, kā prioritātes uzsverot aizsardzību un atturēšanu, palīdzību Ukrainai, kā arī ciešāku sadarbību ar Āzijas un Klusā okeāna reģiona partnervalstīm.

Šajās dienās NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs Bergmanis, viņa vietnieks Ainars Latkovskis (JV) un pastāvīgā pārstāve Irma Kalniņa (JV) piedalās arī Aizsardzības un drošības, Ekonomikas un drošības un Politiskās komitejas kopsēdē. Deputāti tiekas ar NATO ģenerālsekretāra vietniekiem drošības politikas, operāciju plānošanas, aizsardzības un publiskās diplomātijas jautājumos. Paredzētas tikšanās arī ar NATO Militārās komitejas vadītāju un Eiropas Komisijas Kaimiņattiecību politikas un paplašināšanās sarunu ģenerāldirektoru.

Svarīgākais