Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

arrow_right_alt Latvijā

Aizdomās par septiņgadīgās Justīnes slepkavību turēto pamāti patur apcietinājumā

© Freepik

Latgales rajona tiesa Rēzeknē šodien pagarināja drošības līdzekli - apcietinājumu - sievietei, kura apsūdzēta par septiņus gadus vecās pameitas Justīnes Reinikovas slepkavību atbildību pastiprinošos apstākļos un par cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos pret mazgadīgo, aģentūru LETA informēja Tiesu administrācijā.

Latgales rajona tiesa Rēzeknē 21. februārī vērtēs nepieciešamību pagarināt vai atcelt drošības līdzekli - apcietinājumu - meitenītes tēvam, kas ir otrs šajā slepkavības lietā apcietinātais.

Jau vēstīts, ka prokuratūra nodevusi Latgales rajona tiesai Ludzā krimināllietu par Rogovkā dzīvojušās septiņgadīgās Justīnes slepkavību un atklājusi arī slepkavības apstākļus.

Lietā pie kriminālatbildības par slepkavību pastiprinošos apstākļos - slepkavība izdarīta personu grupā un noslepkavota persona bezpalīdzības stāvoklī - un cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas, saukti meitenes tēvs un pamāte, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Prokuratūra informēja, ka saskaņā ar apsūdzību abas personas - Justīnes tēvs un pamāte - savā dzīvesvietā Rēzeknes novadā, būdami alkohola ietekmē, sākuši savstarpēju konfliktu par sadzīviska rakstura pretenzijām pret mazo Justīni, jo viņi nevarējuši tikt galā ar meitenes audzināšanu un aprūpi.

Apsūdzētie, apzinoties, ka tajā brīdī kopā ar viņiem atrodas arī Justīne, kura ir mazgadīga un sava vecuma dēļ atrodas bezpalīdzības stāvoklī un nevar fiziski pretoties pret viņu vērstajām vardarbīgām darbībām, sāka uz meiteni kliegt un tīši sist pa viņas ķermeni un galvu, nodarot meitenei smagus miesas bojājumus, kuru rezultātā iestājās Justīnes nāve.

Nolūkā slēpt izdarītā noziedzīgā nodarījuma pēdas, meitenes līķis tika noslēpts pamestas mājas pagrabā un tika maldināta Valsts policija un sabiedrība par Justīnes pazušanu.

Šobrīd abas personas aizvien atrodas apcietinājumā, kas tām tika piemērots kā drošības līdzeklis.