Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_right_alt Latvijā

Tiesā skatīs pērn apstiprinātos elektrības sadales tarifus

© Gints Ivuškāns / F64

Administratīvā apgabaltiesa 14. martā sāks skatīt lietu, kurā apstrīdēts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pērnā gada 22.maija lēmums, ar kuru apstiprināti AS "Sadales tīkls" elektroenerģijas sadales tarifi, ziņo aģentūra LETA.

Tiesā aģentūru LETA informēja, ka pavisam saņemti četri līdzīgi iesniegumi, bet, ņemot vērā, ka pieteikumi ir līdzīgi, lietas tika apvienotas un tās tiks skatītas vienkopus.

Pērnā gada 1.jūlijā stājās spēkā SPRK apstiprinātie "Sadales tīkla" un pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" jaunie elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifi.

"Sadales tīkla" jauno tarifu ietekme uz mājsaimniecībām ir atšķirīga atkarībā no pieslēguma parametriem un patēriņa, tostarp maksu nosaka, vai ir ir vienas fāzes (1F) vai trīs fāžu (3F) pieslēgums, vai slodze ir 16A, 20A, 25A, 32A, 40A vai vairāk, kā arī no patērētajām kilovatstundām (kWh).

Kompānijā minēja, ka dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir 1F pieslēgums un patēriņš ir 100 kWh mēnesī, rēķins mēnesī vidēji pieaudzis par pieciem līdz septiņiem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tikpat liels pieaugums ir privātmāju īpašniekiem ar 1F pieslēgumu un 125 kWh patēriņu mēnesī.

Savukārt elektroenerģijas rēķina pieaugums privātmāju īpašniekiem ar 3F pieslēgumu ir atšķirīgs, ko ietekmē izvēlētā slodze. Tostarp 3F pieslēgumam (16A vai 20A) rēķina pieaugs ir par apmēram 12-15 eiro bez PVN, bet 3F pieslēgumam ar 25A un vairāk - apmēram 18 eiro un vairāk bez PVN.

Vēlāk jaunos tarifus apņēmās pārskatīt pērnā gada decembrī un tika nolemts, ka no šī gada sākuma samazināsies elektroenerģijas sadales un pārvades tarifi.