Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

Aizkraukles novadā likvidēs skolu, kur mācās vien 18 skolēni

© Kaspars Krafts / F64

Aizkraukles novada dome ir nolēmusi no 2024.gada 1.septembra likvidēt Pērses sākumskolu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pērses sākumskolā 1.-3. klašu grupā pašlaik ir astoņi, savukārt 4.-6. klašu grupā - desmit audzēkņi. Pērses sākumskolā ir izveidoti trīs apvienoto klašu komplekti. Valsts ir izvirzījusi noteikumus, ka katrā no šīm klašu grupām būtu jābūt vismaz 30 audzēkņiem.

Pērses sākumskolas akreditācijas ziņojumā 2023.gadā tika norādīti četri riska faktori izglītības programmas realizēšanai: apvienotās klases nepietiekama/maza skolēnu skaita dēļ, izglītības iestādē nav pieejams atbalsta personāls, ir ilgstošas pedagogu vakances, skolā ir skolēni, kas ilgstoši neattaisnoti kavē mācības. Skolas darbībā stiprās puses neesot konstatētas.

Pērses sākumskola pēc izglītojamo skaita neizpilda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izvirzītos kvantitatīvos kritērijus, lai saņemtu valsts finansējumu pedagogu darba apmaksai, informē Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa.

Šīs mācību iestādes pirmsskolas grupu pievienos Bebru pirmsskolas izglītības iestādei "Bitīte", kas atrodas Iršu "Kūlēnos".

Pērses sākumskolas audzēkņi pēc vecāku izvēles pamatizglītības programmu varēs turpināt apgūt Bebru pamatskolā, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā vai Pļaviņu vidusskolā. Sabiedriskā transporta pārvadātāji sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību nodrošina Pērses pagasta skolēnu nokļūšanu šajās skolās.

Pašvaldība atzīmē, ka pirms lēmuma pieņemšanas notikusi informācijas un viedokļu apmaiņa ar visām pārmaiņu procesā iesaistītajām mērķgrupām: skolas padomi, vecākiem, pedagogiem, Kokneses apvienības pārvaldes vadītāju un Iršu pagasta pakalpojuma centra vadītāju un esot ņemts vērā vecāku viedoklis par pirmsskolas izglītības programmas realizēšanu tuvāk dzīvesvietai un transporta nodrošināšanu līdz izglītības iestādei 1.- 6. klašu skolēniem.