“Tur, kur ir bērni, tur vienmēr ir vajadzības” - ar šādu pārliecību pirms 15 gadiem izveidojās labdarības organizācija “Taureņa efekts”, kas, kā paši saka, ir tilts starp ziedotājiem un bērnu namiem. Tuvojoties sezonu maiņai, mainās arī bērnu un jauniešu vajadzības, tāpēc cilvēki tiek aicināti ziedot dažādas sezonālas preces. Šie ziedojumi reizēm var būt ļoti nozīmīgi kādam no bērnu nama bērniem, vēsta “360TV Ziņneši”.
Vienmēr aktuāli ir dažādi istabas dekori - lampiņas, tāfeles, kastītes, rāmīši - tā lai istabu var iekārtot pēc iespējas mājīgāk un ir omulīgi - tā par vienmēr aktuāliem ziedojumiem stāsta jauniešu sociālā atbalsta centra vadītāja Inga Vēciņa: “Mainoties gadalaikiem, mainās arī šo jauniešu vēlmes. Tuvojoties pavasarim, cilvēki ir aicināti dāvināt dārza lietas, puķu stādus. Mūsu jaunieši paši strādā, iekopj dārzus, siltumnīcu.”
Citā bērnu namā aktuālākas būs jaunākās grāmatas, spēles vai sporta laukuma labiekārtošana, tāpēc, lai ziedotājiem būtu vieglāk orientēties bērnu un jauniešu vajadzībās un vēlmēs, gandrīz 15 gadus labdarības organizācija “Taureņa Efekts” ik sezonu atjauno vēlmju sarakstu ar visu, kas nepieciešams katram bērnu namam atsevišķi.
Labdarības organizācijas “Taureņa efekts” vadītāja Olga Kazaka atklāj: “Ja mēs skatāmies uz reģioniem, mēs redzam, ka tur vairāk ir nodrošinātas pamatvajadzības. Dažreiz saņemam ziņas, ka nepieciešamas ziemas jakas, apavi. Vienmēr ļoti pieprasītas ir dažādas spēles, kuras mēdz mainīties atkarībā no sezonas.”
Ne mazāk svarīgas ir nemateriālās lietas jeb pieredzes dienas, kad bērni tiek iepazīstināti ar dažādiem jomu profesionāļiem un darbavietām. “Mēs redzam, ka šis formāts ir ļoti noderīgs jauniešiem. Bija gadījums, kad kādā restorānā pieredzes dienā jaunietim veicās tik labi, ka viņam tika piedāvāta apmaksāta prakses vieta,” saka Olga Kazaka.
Koncertu un pasākuma apmeklējumi, sporta un spēļu laukumu labiekārtošana - arī šādi ziedojumi vienmēr ir aktuāli. Pašlaik Latvijā bērnu namos dzīvo vairāk nekā 500 bērnu un jauniešu - katrs ar saviem sapņiem, vēlmēm un vajadzībām.
Ja arī jums ir vēlme un iespēja ziedot materiālas vai nemateriāls lietas, ieskatieties mājaslapā www.taurenaefekts.lv