Par 30 miljoniem eiro pārbūvēs Rīgas televīzijas torni

© Dmitrijs Suļžics / F64

VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) ir izsludinājis Rīgas radio un televīzijas torņa un tehniski administratīvās ēkas Zaķusalā pārbūves iepirkumu ar paredzamo līguma summu virs 30 miljoniem eiro, ziņo aģentūra LETA.

Pašlaik ir sākta pārbūves veikšanas kandidātu atlase, kas ilgs aptuveni trīs mēnešus.

Konkursa rezultātā paredzēts atlasīt būvnieku, kurš pēdējo piecu gadu laikā kā galvenais būvdarbu veicējs ir veicis vismaz vienas ēkas jaunu būvniecību vai pārbūves būvdarbus, kur būvdarbu līguma izmaksas ir vismaz 20 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

LVRTC pārstāvji norāda, ka 2022.gadā, ņemot vērā ievērojamo būvniecības izmaksu pieaugumu, LVRTC veica Zaķusalas televīzijas torņa būvprojekta risinājumu paredzēto izmaksu aktualizēšanu, secinot, ka izmaksu pieaugums būtiski pārsniedz prognozes. Izsludināto iepirkumu pārtrauca un projekta ieceres pārskatīja.

Pārbūves rezultātā televīzijas tornī atjaunos novecojušās ēku konstrukcijas un uzlabos ēkas energoefektivitāti, kā arī atjaunos un paplašinās publisko telpu, izbūvēs skatu laukumus 100 un vairāk nekā 130 metru augstumā, kā arī multifunkcionālu pasākumu telpu 100 metru augstumā.

Tāpat LVRTC plāno izveidot iespēju ar speciālu drošinājumu iziet uz 220 metru augstumā esošās atklātās platformas.

Tornī paredzēts izveidot arī darbinieku darba vietas, tehniskās telpas un ēkas darbības nodrošināšanai nepieciešamo tehnoloģisko aprīkojumu. Torņa teritoriju paredzēts apzaļumot, izveidot atpūtas un piknika punktus, kā arī auto novietni apmeklētājiem.

Plānots arī atjaunot un no jauna izbūvēt visas inženiertehniskās sistēmas, ko pieslēgs pie jaunas vadības un automatizācijas sistēmas, nodrošinot energoefektīvu un ilgtspējīgu ēkas pārvaldību.

Energoefektivitātes uzlabošanai izbūvēs arī jaunu rekuperācijas sistēmu, kā arī pārbūvēs un uzlabos ugunsdrošības un ugunsdzēsības sistēmas.

Būvniekam, kas īstenos torņa pārbūvi, uzticēs arī siltumapgādes, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu, kā arī elektroapgādes sistēmu izbūvi.

Projekta aktualizēšanu pabeigs šogad, bet, lai pārbūvi varētu sākt pēc iespējas ātrāk, jau šobrīd tiek sākta kandidātu atlase. Ja iepirkums ritēs atbilstoši plānam, izvēlētais būvnieks būvdarbus varētu sākt jau nākamajā gadā, norāda LVRTC.

Latvijā

Pagājušas jau sešas dienas, kopš jūrā pazuda Sergo, kas kopā ar citiem bija devies no Kaltenes uz Roņu salu ar ūdens motocikliem. Arī šodien turpinās pazudušā meklēšana - no gaisa ar helikopteru un visos citos veidos. Vīrietis izsludināts arī starptautiskā meklēšanā.

Svarīgākais