Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Latvijā

Finansējumu Olimpisko kvalifikācijas turnīru rīkošanai basketbolā un hokejā prasīs no valsts budžeta

© Romāns Kokšarovs / F64

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) finansējumu basketbola un hokeja kvalifikācijas turnīru rīkošanai Rīgā atkārtoti varētu prasīt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, aģentūrai LETA pavēstīja IZM Sporta departamenta direktora pienākumu izpildītājs Juris Zīvarts.

Pieprasījums varētu sekot pēc piektdien, 9.februārī, gaidāmās Latvijas Nacionālās sporta padomes (LNSP) sēdes, kuras darba kārtībā ir iekļauts jautājums par sporta budžeta sadalījumu šogad.

Paredzēts atkārtoti vērtēt un virzīt izskatīšanai valdībā pieprasījumu pēc finansējuma, lai šogad Latvijā sarīkotu Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijas grupu turnīru, kā arī 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu atlases turnīru vīriešiem un 2024.gada IIHF sieviešu pasaules čempionātu (PČ) IB divīzijā.

IZM janvārī nodeva saskaņošanai rīkojuma projektu, kas paredz piešķirt 2 069 330 eiro Latvijas Basketbola savienībai (LBS), lai segtu izdevumus, kas saistīti ar Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijas grupu turnīra sarīkošanu Rīgā.

Valdība pērn oktobrī nolēma piešķirt LBS 2 718 839 eiro, lai pretendētu uz kvalifikācijas turnīra sarīkošanu Latvijā. Taču, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar turnīra rīkošanu, nepieciešamais finanšu līdzekļu apmērs ir 2 069 330 eiro.

Savukārt cits IZM izstrādātais rīkojuma projekts paredz Latvijas Hokeja federācijai piešķirti 500 000 eiro, lai šogad Latvijā organizētu 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu atlases turnīru vīriešiem un 2024.gada IIHF sieviešu pasaules čempionātu (PČ) IB divīzijā.

Abi IZM izstrādātie rīkojuma projekti paredzētu finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Finanšu ministrija (FM) gan aicinājusi IZM pašai rast līdzekļus basketbola un hokeja kvalifikācijas turnīru rīkošanai, norādot, ka šo finansējumu var piešķirt valstiski īpaši nozīmīgiem pasākumiem, valsts pamatbudžeta apropriācijās neparedzētiem izdevumiem katastrofu un dabas stihiju seku novēršanai un to radīto zaudējumu kompensēšanai un citiem neparedzētiem gadījumiem.

FM vērš uzmanību, ka IZM budžeta apakšprogrammā "Dotācija sporta organizāciju, programmu un pasākumu atbalstam" 2024.gadā ir plānots finansējums 17,9 miljonu eiro apmērā, kas nav sadalīts, un viens no šīs apakšprogrammas mērķiem ir atbalstīt dažāda līmeņa sporta sacensību organizēšanu Latvijā.

Ņemot vērā minēto, FM norāda, ka finansējums basketbola un hokeja kvalifikācijas turnīriem primāri ir nodrošināms no IZM esošajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Vienlaikus FM norāda, ka rīkojuma projektiem nav sniegts pamatojums, kurā tiktu iekļauts pieprasīto līdzekļu aprēķins. Tāpat nav veikti izvērtējumi, vai pasākums nekvalificējas " Dižpasākuma" nosacījumiem.