KNAB tur aizdomās Rēzeknes mēru Bartaševiču [papildināts 20:05]

© Ģirts Ozoliņš/MN

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir aizdomas, ka no amata pašlaik atstādinātais Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs izpaudis neizpaužamas ziņas.

Otrdien KNAB īstenoja kriminālprocesuālās darbības, tostarp kratīšanas un pratināšanas, Rēzeknes pašvaldībā. KNAB izmeklēšanu veica saistībā ar iespējamību, ka no amata pašlaik atstādinātais Rēzeknes domes priekšsēdētājs izpaudis neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums, aģentūrai LETA apstiprināja KNAB.

KNAB ir aizdomas, ka Bartaševičs, personīgu motīvu vadīts, uzdeva pašvaldības darbiniecei iegūt informāciju no amata pienākumu pildīšanai pieejamās datubāzes.

Darbiniece iegūto informāciju nodeva Bartaševičam, kurš šīs ziņas izpauda ģimenes loceklim izmantošanai personīgiem mērķiem.

KNAB kriminālprocesu sāka pagājušā gada 20. decembrī.

Trijām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību.

Nevienai personai šajā kriminālprocesā nav piemēroti ar brīvības atņemšanu saistītie piespiedu līdzekļi. KNAB turpina veikt pirmstiesas izmeklēšanu.

Pašvaldības pārstāve Nataļja Jupatova aģentūru LETA informēja, ka KNAB darbinieki Rēzeknes domē bija ieradušies otrdienas rītā un Centrālajā administrācijā pieprasījuši kādus dokumentus.

Pieprasītie dokumenti ir sagatavoti un izsniegti, pēc kā iestādes darbinieki devušies prom.

Nekādās citās pašvaldības iestādēs vai ar to saistītos uzņēmumos viņi neesot vērsušies, pauda Jupatova.

Jau ziņots, ka 2023.gada rudenī Rēzeknes pilsētā tika konstatēti finanšu pārkāpumi, kas noveda pie nespējas segt finanšu saistības. Šādos apstākļos vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) atstādināja no amata toreizējo Rēzeknes mēru Bartaševiču. Viņš savu atstādināšanu ir apstrīdējis tiesā, bet viņa partijas biedri no partijas "Kopā Latvijai" kādu laiku centās panākt visas Rēzeknes domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanas.

Ministrijā norāda, ka Rēzeknes domes priekšsēdētājs tika atstādināts par būtiskiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, vadot domes darbu un atbildot par pašvaldības budžeta izpildes procesa organizāciju un vadību. Attiecīgie pārkāpumi, kā arī tas, ka domes priekšsēdētājs nav sniedzis faktos balstītu, patiesu, salīdzināmu, saprotamu un pilnīgu informāciju par pašvaldības finansiālo stāvokli un par pašvaldības budžeta sagatavošanu un izpildi, apliecinājuši domes priekšsēdētāja nespēju pildīt savus pienākumus.

Rēzeknes pašvaldības 2023.gada budžeta izstrādē ir pieļauti vairāki pārkāpumi, secināts Valsts kontroles (VK) veiktajā revīzijā, kurā vērtēts, vai Rēzeknes pašvaldības rīcība budžeta un finanšu vadībā ir atbilstoša regulējumam.

VK revīzijas laik ir sadarbojusies ar tiesībsargājošajām iestādēm - Valsts policiju un KNAB, kas attiecīgi sāka pārbaudi.