Par palīdzību nelikumīgi iekļūt Latvijā piespriests reāls vairāku gadu cietumsods

© pixabay.com

Spēkā stājies pirmais tiesas spriedums pēc pērn oktobrī veiktajiem grozījumiem Krimināllikumā, ar kuru par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai ar reālu brīvības atņemšanu sodīts Latvijas pilsonis, informē Valsts robežsardze.

Spēkā stājies tiesas spriedums, ar kuru persona notiesāta ar reālu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un diviem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem par liela skaita, tas ir, vienā gadījumā vairāk nekā piecu personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai organizētā grupā. Tāpat personai konfiscēts mobilais telefons un piedzīta transportlīdzekļa vērtība - 15 700,00 eiro.

Jau ziņots, ka no 2023. gada oktobra ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz bargākus sodus par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un citu noziedzīgo darbību organizēšanu un veikšanu, kas saistītas ar nelegālo migrāciju uz Latvijas Republiku. Jaunie grozījumi paredz arī ilgstošu brīvības atņemšanu.

Pērnā gada 2. oktobrī Valsts policijas amatpersonas Līvānu novada Ropažu pagastā apturēja kādu Opel Vivaro markas mikroautobusu, kuru vadīja Latvijas pilsonis. Policisti konstatēja, ka mikroautobusa salonā atradās 10 Sīrijas pilsoņi bez ceļošanas dokumentiem, derīgām vīzām vai uzturēšanās atļaujām, kuri nelikumīgi šķērsoja Latvijas - Baltkrievijas valsts robežu. Personas nodotas Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 2851. panta otrās daļas (par apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā vai ja šāda iespēja nodrošināta divām vai vairākām personām), kas izmeklēšanas rezultātā pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 285. panta trešās daļas par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, ja tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izraisījušas smagas sekas, vai arī par liela personu skaita, tas ir, vienā gadījumā vairāk nekā piecu personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Valsts robežsardze aicina atturēties no iesaistīšanās jebkādās noziedzīgās darbībās, kas saistītas ar nelikumīgi valsts robežu šķērsojušo personu tālākas pārvietošanas (pārvešanas ar autotransportu) Eiropas Savienības iekšienē organizēšanu vai tās īstenošanu.

Latvijā

Kaļot nākotnes plānus par mājokļa iegādi ar hipotekārā kredīta atbalstu, bieži rodas daudz jautājumu. Kā zināt, kāda būs maksimālā kredīta summa, ko iespējams saņemt, un kā tā tiek aprēķināta? Atbildes uz šiem bieži uzdotiem jautājumiem skaidro Luminor bankas mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais.

Svarīgākais