Sestdiena, 20.aprīlis

redeem Mirta, Ziedīte

arrow_right_alt Latvijā

NBS komandieris: Mums jābūt uzmanīgiem ar prognozēm

© Ģirts Ozoliņš/MN

Rietumi vēl nav izsmēluši savas rezerves un var būtiski palielināt militāro atbalstu Ukrainai, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Taujāts, vai šogad varam sagaidīt kādu pavērsienu karā Ukrainā, NBS komandieris pauda cerību, ka ir iespējams sagaidīt ukraiņu operacionālos panākumus, vienlaikus viņš atturējās prognozēt kādu kardinālu pavērsienu, kas būtu tuvs ukraiņu uzvarai.

Šādu piesardzību prognozēs nosaka abu pušu spēku attiecības, situācija ar militāro atbalstu Ukrainai un resursu pietiekamība, skaidroja Kalniņš.

NBS komandieris piebilda, ka nevar izslēgt, ka notiek kas ārkārtējs, kas situāciju kardināli izmaina Ukrainai par labu, piemēram, šāds ārkārtējs process varētu būt izmaiņas pašā Krievijā. "Līdzīgi kā ar Padomju Savienību, kas sabruka no iekšienes. Protams, situācija pasaulē ir sarežģīta - nemieri Gazā, apdraudējumi Sarkanajā jūrā, tāpēc mums jābūt uzmanīgiem ar prognozēm," sprieda NBS komandieris.

Runājot par Rietumu militārā atbalsta palielināšanas iespējām, Kalniņš atzīmēja, ka nepieciešama politiska izšķiršanās un rīkojums NATO valstu militārpersonām pārskatīt resursu krājumus. Ja paraugās, kādas ieroču sistēmas kopš pagājušā gada beigām tiek piegādātas Ukrainai, tad tās vairs nav no padomju laikiem, tās ir Rietumu tipa ieroču sistēmas.

Kalniņš piebilda, ka Ukrainas kara kontekstā visvairāk raizējas par pašas Ukrainas sabiedrības nogurumu.