Izziņots festivāls un koncerti pianista Osokina labdarības akcijām

© Megija Anna Metsaot/f64

No 5.aprīļa līdz 12.maijam Rīgā un citviet Latvijā norisināsies piektais Osokina Brīvības festivāls, kas kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir veltīts Ukrainas armijas, civiliedzīvotāju un īpaši ukraiņu bērnu atbalstam, turklāt šogad pirmo reizi festivāla laikā tiks vākti līdzekļi smagi slimu bērnu vecākiem Latvijā, aģentūru LETA informēja festivāla direktore Daiga Bināne.

Festivāls un tā ieskaņas pasākumi notiks divu mēnešu garumā, daudzveidīgos koncertos, meistarklasēs, sarunu diskusijās un citos pasākumos pulcējot latviešu, ukraiņu un citu valstu māksliniekus un dažādu jomu profesionāļus. Festivāla koncertu biļešu ieņēmumi un īpašā akcijā portālā "Ziedot.lv" savāktie līdzekļi tiks izlietoti izvēlētajiem labdarības mērķiem.

Festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs pianists Andrejs Osokins uzsver, ka ir ļoti svarīgi nezaudēt cerību un pārliecību, ka taisnīgums uzvarēs, kā arī nezaudēt saikni ar tiem, kuriem palīdzība tik ļoti nepieciešama gan Latvijā, gan Ukrainā. Kamēr Krievija turpina savu nežēlīgo uzbrukumu un cenšas iznīcināt Ukrainas tautu, mums ir jāturpina sniegt gan emocionālo, gan finansiālo, gan humanitāro palīdzību ukraiņiem, mudina Osokins.

"Tā ir arī mūsu cīņa, tādēļ mums jāparāda, cik Latvija ir vienota un stipra savā atbalstā Ukrainai un savos cilvēciskajos ideālos. Mūzika ir tas spēks, kas palīdz mūs visus stiprināt, saliedēt un dot cerību," pārliecināts mākslinieks.

Patlaban izsludināti pieci festivāla koncerti un klavierspēles meistarklases Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem.

Kā viens no festivāla ieskaņas pasākumiem būs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Sergeja Osokina, Emīla Dārziņa mūzikas skolas pedagoģes Ilzes Treijas un Andreja Osokina klavierspēles meistarklases Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem. Meistarklases notiks 23.martā kultūrtelpā "Ola Foundation". Tām pieteikties var līdz šī gada 26.februārim.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks 5.aprīlī Rīgas Svētā Pētera baznīcā. Tajā piedalīsies vokālā grupa "Latvian Voices", ērģelniece Kristīne Adamaite, saksofonists Aigars Raumanis, pianists Dainis Tenis, ukraiņu kontrabasists Jurijs Gavriļuks un vijolniece Zane Kalniņa, sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš, kā arī Andrejs Osokins.

Festivāls turpināsies 18.aprīlī Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā ar koncertu "Mirklis, mūzika un vārds", kurā mirkļa burvību tvers mūsdienu džeza pianists Kristaps Vanadziņš, ģitārists Rihards Lībietis ar grupu, gleznotāja Kristīne Kutepova un citi mākslinieki.

27.aprīlī mūzikas namā "Daile" notiks folkloras un mūsdienu mūzikas sintēzes koncerts, kurā piedalīsies etnomūziķe Viktorija Prituļaka un "Jumalo Jazz Orchestra", duets "ZeMe", kura sastāvā ir Laima Jansone un "Monsta" jeb Uldis Cīrulis, ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka un Andrejs Osokins.

10.maijā Melngalvju namā izskanēs Jaunzēlandē dzimušās amerikāņu vijolnieces Ženēvas Lūisas un pianista Georgija Osokina vienīgais koncerts Latvijā. Mūziķi atskaņos daudzpusīgu un monumentālu programmu, pievēršot īpašu uzmanību romantisma un skaistuma ekspresijai, kā arī retāk spēlētiem opusiem.

Festivāls noslēgsies 12.maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, kur īpašā Mātes dienai veltītā koncertā latviešu un ukraiņu mākslinieki vienosies kopīgā atbalstā ģimenēm un bērniem Latvijā un Ukrainā. Mūziķu vidū būs Ieva Akuratere, Zigfrīds Muktupāvels, grupa "Citi zēni", Ingus Ulmanis, vokālā grupa "Midnight Five", Anastasija Jačmenkina, Andrejs Osokins un citi mākslinieki.

Festivāla pasākumu biļešu ieņēmumi un īpašā akcijā portālā "Ziedot.lv" savāktie līdzekļi tiks izmantoti akūti nepieciešamo lietu iegādei frontē Ukrainā esošajiem karavīriem un civiliedzīvotājiem, īpaša uzmanība tiks pievērsta bērniem. Ziedojumi tiks izlietoti arī smagi slimu bērnu vecāku atbalstam Latvijā, nodrošinot viņiem nepieciešamo medicīnisko palīdzību un īpaši apmācītas auklītes, lai atvieglotu rūpju bērnu vecāku emocionāli un fiziski grūto ikdienu, informēja Bināne.

Festivāla pasākumus bez maksas būs iespēja apmeklēt noteiktam skaitam Latvijā patvērumu guvušajiem ukraiņiem un rūpju bērnu vecākiem. Pārējie interesenti biļetes var meklēt "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.