Diennakts laikā pieķerti deviņi stipri piedzērušies autovadītāji

© MN

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija (VP) uz Latvijas ceļiem apturējusi 11 autovadītājus alkohola reibumā, no kuriem deviņiem šoferiem alkohola koncentrācija organismā pārsniegusi pusotru promili, liecina VP apkopotā informācija.

Rīgas reģionā apturēti četri stipri piedzērušies autovadītāji, Zemgalē - trīs, bet Kurzemē un Vidzemē - pa vienam.

Par sēšanos pie stūres, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība un papildus sodam tiek konfiscēta arī automašīna, ja tā pieder pārkāpējam. Ja spēkrats pašam dzērājšoferim nepieder, tad no viņa papildus sodam piedzen naudas summu, kas var sasniegt vadītā transportlīdzekļa tirgus vērtību.

Aizvadītajā diennaktī trīs no pieķertajiem stiprā reibumā esošajiem autovadītājiem bija sēdušies pie stūres savam transportlīdzeklim, tātad viņiem spēkrats tiks konfiscēts, bet pārējiem sešiem būs jāmaksā valstij naudas summa atkarībā no pārkāpumā izmantotā transportlīdzekļa vērtības.

Transportlīdzekļu vadītāji, kuriem alkohola koncentrācija organismā bija zem 1,5 promilēm, tiks cauri ar administratīvo atbildību.

Diennakts laikā VP ceļu satiksmes jomā kopumā fiksējusi 355 administratīvos pārkāpumus, tostarp konstatēti 114 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumi un pieķerti trīs agresīvi braucējs, liecina policijas apkopotie dati.

Svarīgākais