Autovadītāja alkohola reibumā piedāvā policijai kukuli – 1000 eiro un juvelierizstrādājumus

© Ģirts Ozoliņš/MN

Šorīt Valsts policija saņēma informāciju par kādu, iespējams, iereibušu autovadītāju Rīgā, Tvaika ielā. Likumsargi, ierodoties norādītajā adresē, konstatēja, ka pie koplietošanas automašīnas stūres ir sēdusies sieviete, būdama pamatīgā alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Mēģinot izvairīties no soda, viņa policistiem piedāvāja kukuli 1000 eiro apmērā un juvelierizstrādājumus. Sieviete tika aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā, informē Valsts policija.

5. februāra agrā rītā Valsts policija saņēma izsaukumu no iedzīvotāja par to, ka Rīgā, Tvaika ielā ar koplietošanas automašīnu “Volkswagen” brauc kāda, iespējams, iereibusi autovadītāja. Valsts policijas darbinieki, ierodoties konkrētajā adresē, fiksēja norādīto automašīnu un konstatēja, ka pie automašīnas stūres ir sēdusies kāda 1991. gadā dzimusi sieviete būdama vairāk nekā divu promiļu stiprā alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Automašīnas apturēšanas laikā vadītāja, lai izvairītos no atbildības par braukšanu alkohola reibumā, policijas darbiniekam piedāvāja kukuli 1000 eiro apmērā un juvelierizstrādājumus. Likumsargi sievieti nekavējoties aizturēja un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Par izdarītājiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka divus kriminālprocesus - vienu pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, proti par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt otrs kriminālprocess ir uzsākts pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās daļas par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Latvijā

Jaunā pedagogu darba algas modeļa "Programma skolā" ieviešana vispārējās pamata un vidējās izglītības posmā valstij nākamgad varētu izmaksāt papildu 37 miljonus eiro, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aprēķini.

Svarīgākais