Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā

Nākamnedēļ prognozē pamatīgu salu līdz -20 grādiem

© Gints Ivuškāns/ F64

Lai gan februāra otrās nedēļas iesākumā brīžiem uzspīdēs saule, debesīs mākoņu netrūks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Pirmdien mākoņi daudzviet atnesīs nokrišņus, pārsvarā tas būs sniegs un slapjš sniegs, kā arī vietām nokrišņi būs stipri, bet otrdien snigšana ir gaidāma vien atsevišķos rajonos.

Rietumu, ziemeļrietumu vējš, kas piekrastes tuvumā brāzmās pastiprināsies no 15 līdz 18 metriem sekundē, otrdien pakāpeniski pierims un visā valsts teritorijā kļūs lēns. Gan pirmdien, gan otrdien nakts stundās minimālā gaisa temperatūra būs 0 līdz -5 grādi, tikai Kurzemes piekrastē būs nedaudz siltāk. Savukārt dienas laikā gaiss iesils no -3 līdz +3 grādiem.

Nedēļas vidū, valstī ieplūstot aukstākai gaisa masai, negatīva gaisa temperatūra visā valstī ir gaidāma ne tikai diennakts tumšajās, bet arī gaišajās stundās. Termometra stabiņš dienās daudzviet pieturēsies no -3 līdz -9 grādu robežās, bet naktīs noslīdēs zemāk, piektdienas naktī tas var sasniegt pat -15 līdz -19 grādu atzīmi.

Nokrišņu kopumā būs mazāk, snigs tikai atsevišķos rajonos un ne pārāk intensīvi, tuvāk darba nedēļas beigām sagaidāma vēja pastiprināšanās.

Brīvdienās aukstums saglabāsies un plašākā teritorijā iespējama snigšana.