VIDEO, FOTO. No bojāejas izglābto Pūciņu šodien palaiž Baltijas jūrā

© publicitātes foto

Janvāra nogalē Rīgas Zooloģiskā dārza speciālisti Baltijas jūrā netālu no Jūrkalnes izlaida pelēko roņu mātīti, kuru zoodārza darbinieki tika iesaukuši par Pūciņu. Pēc iznākšanas no ceļojuma kastes Pūciņa, kādu brīdi pavēroja apkārtni, novērtējot situāciju, tad droši devās ūdens viļņos un pamazām attālinājās no krasta.

Pūciņa kā novārdzis mazulis pērnā gada 26. martā tika atrasta Jaundubultu pludmalē. Tobrīd ronēna svars bija 14 kilogrami - tikai nedaudz vairāk nekā piedzimstot. Vājo dzīvnieku ar acs traumu Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori nogādāja Rīga ZOO veterinārārstu aprūpē. Pēc ilgstošas ārstēšanās slimību izdevās uzveikt un dzīvnieks, pateicoties zoodārza speciālistu rūpēm, saglabāja pilnvērtīgu redzi, taču diemžēl tādēļ palēninājās tā augšanas temps un ronene nepieņēmās svarā tik strauji kā plānots.

Nu tā ir sasniegusi nepieciešamo kondīciju un, balstoties uz Lietuvas jūras muzeja speciālistu pozitīvu pieredzi un konsultācijām par roņu laišanu jūrā ziemas periodā, tika pieņemts lēmums dot tai iespēju turpmāko dzīvi pavadīt Baltijas jūras klajumos.

Ik katru gadu martā un aprīlī Latvijas piekrastē parādās balti roņu mazuļi. Savainotus un novārgušus ronēnus Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) inspektori nogādā Rīgas Zooloģiskajā dārzā rehabilitācijai. Daļa no tiem guvuši ievainojumus, kam nereti par iemeslu mēdz būt liedagā nepieskatīti suņi. Iedzīvotājus, pamanot pludmalē roņu mazuļus, aicinām netuvoties tiem, lai netraucētu. Ja rodas bažas par roņa veselības stāvokli, nepieciešams informēt DAP. Plašāka un detalizētāka informācija tiks publicēta, kad roņu mazuļi parādīsies Latvijas piekrastē. Rīga ZOO nogādāto ronīšu rehabilitāciju un šeit pastāvīgi mītošo pāri Puiku un Kristu jau vairāk nekā 10 gadus atbalsta Ventspils pilsēta.

Latvijā

Par dārgajām zālēm Latvijā nav jābrīnās, un tam ir racionāls skaidrojums – skarbi secinājumi par konkurences neesamību un ačgārnībām normatīvajos aktos saistībā ar farmācijas tirgus regulējumu Latvijā lasāmi Konkurences padomes atbildēs uz “Neatkarīgās” jautājumiem.

Svarīgākais